30 lat

December 15, 2015 5:00 am

Mamy niewiele więcej, niż tyle. 🙂 Albo się tylko tak pocieszamy.

Drogi nasz Padre, Redakcja “Przystani” przesyła Ci swoje z głębi serca płynące gratulacje, życzenia i modlitwy. Pamiętając te momenty w naszych historiach, kiedy Twoje kapłaństwo wniosło w nasze życie to coś bardzo szczególnego, co sprawiło, że tu dzisiaj jesteśmy.

Dziękujemy za to, że nas, małżonków, się nie boisz. Że bierzesz na siebie nasze trudy. Że nas sobie nawzajem nie przestajesz tłumaczyć. Cierpliwie, z łagodnością i szacunkiem, stając się darem, nie szczędząc czasu, ucząc się naszego języka, bezinteresownie i bez cennika usług. Mówiąc pięćdziesiąty i setny “Program”, spowiadając, przyjmując na rozmowy tych doświadczonych i prawie pozbawionych nadziei, bo z małżeństwa niewiele już zostało. Że chce Ci się walczyć o lepsze jutro dla nas, naszych dzieci.

Życzymy najblższej opieki ukochanych Twoich Papieży: bł. Pawła VI i św. Jana Pawła II, których tłumaczysz na język tak bardzo bliski i codzienny.

Dziękujemy za te 30 lat 🙂 Tak dobrze, że jesteś i jesteś tym, kim jesteś. Księdzem, a w nim – przewodnikiem, bratem, ojcem, przyjacielem. Znakiem Bożej miłości.

Redakcja “Przystani”

PS. Na wspólne świętowanie Łomianki zapraszają dzisiaj o 17:00 na Mszę św. (lub modlitwę wieczorną o godz. 19:00), Rybnik jutro na Mszę św. na godz. 17:oo do kaplicy sióstr urszulanek przy ul. 3 Maja 22, zaś Wroclaw – 17 grudnia na godz. 18:00 do kościółka św. Idziego (Plac Katedralny).

Fr. Jay i JP 2Szczecin, 11 czerwca 1987

 

Tags: ,

Categorised in: Od Redakcji