70. urodziny dr Hilgersa

August 10, 2013 10:19 am

Dziś świętowaliśmy 70. rocznicę urodzin dr Hilgersa. To dzięki niemu jesteśmy tu wszyscy. Gdyby nie jego odczytanie przesłania kochanego Papieża Pawła VI w „Humanae vitae”, nie byłoby ani Modelu Creightona, ani NaProTechnology, ani corocznych spotkań. Każdy więc chciał w wyjątkowy sposób uczcić tę rocznicę.

Dr. Hilgers

Ostatnie chwile dnia dr Hilgers spędził w gronie najbliższych. Przybyli więc na to spotkanie i najmłodszy z rodziny – Matthew, i jedyna córka – młoda pani doktor, Teresa, która podobnie jak tata jest ginekologiem-położnikiem, i najstarszy syn Paul. Pozostali synowie – Steven i Mike świętowali w swoich rodzinach, choć w łączności telefonicznej. Tego samego dnia 30 lat temu urodziła się także córka Ann Prebil, współtwórczyni Modelu Creightona – Mary (podobnie córka dr Hilgersa, Teresa, urodziła się tego samego dnia, co mąż Ann). Obchodziliśmy więc razem ich 100 rocznicę urodzin. 🙂

Dr. Hilgers and Mary Prebil

Cieszę się, że mogłem być świadkiem tego rodzinnego wydarzenia. Tak wiele zawdzięczamy Thomasowi Higersowi. Modlimy się za niego i pragniemy, by Bóg zachował go jeszcze na długie lata. A wszystko to we wspomnienie świętej wrocławianki – Edyty Stein, Teresy Benedykty.

Z modlitwą i życzeniem – Many happy returns dla dostajnego Jubilata

Fr. Jay

 

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak