Anioł Stróż

October 2, 2015 5:00 am

Angele Dei, qui custos es mei, me, tibi commissum pietate superna, illumina, custodi, rege et guberna. Amen.

Aniele Boży, Stróżu mój, Tobie zostałem powierzony przez miłosierdzie Pańskie; oświecaj mnie, strzeż, wspomagaj i prowadź. Amen.

Każdy ma własnego Anioła Stróża. Wspominam go w pacierzu specjalną modlitwą, ale czy mam z nim kontakt, dobry kontakt? Kiedyś słyszałem, że VIP – król, prezydent, premier – każdemu wydaje polecenia, każdym “rządzi”, oprócz jednej osoby – szefa własnej ochrony, któremu to we wszystkim się podporządkowuje (w każdym razie powinien). Takim “szefem ochrony” jest dla mnie niewątpliwie mój Anioł Stróż. Dlatego zastanawiam się nad jakością kontaktu z nim. Czy słucham jego podpowiedzi, czy potrafię je zauważyć pośród natłoku wrażeń i myśli? Czy pamiętam o nim nie tylko w trudnościach, ale i wtedy, gdy dobrze mi się wiedzie? Czy umiem mu dziękować, okazać wdzięczność? Ks. Jarosław mówił kiedyś, by modlić się także do Anioła Stróża swego Współmałżonka – a także do Aniołów Stróżów tych osób, które spotyka się na drogach swego życia. Nie zawsze mi się to udaje, nie zawsze o tym pamiętam, ale w naprawdę trudnej sytuacji – nigdy się nie zawiodłem. Mówi o tym Pan Jezus w zakończeniu dzisiejszej Ewangelii: “Pamiętajcie, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo mówię wam, że ich aniołowie niebiescy są ciągle przed obliczem Boga, który jest w niebie” (Mt 18, 10).

W Łomiankach w ten weekend odbywają się dwa programy: DWÓJKA oraz kurs dla narzeczonych Gaudium et Spes. Aniołom Stróżom i modlitwie PT Czytelników je polecam…

Andrzej O.

 

 

 

Tags: , ,

Categorised in: Andrzej O.