Bóg nie umarł

November 17, 2015 5:00 am

Wspominałem w relacji z World Congress of Families IX w Salt Lake City o premierze filmu „Bóg nie umarł – 2”. Chciałoby się, żeby 1 Księga Machabejska, którą rozważamy w czytaniach w te dni, wspominała trudną i bolesną przeszłość, od której się tyle nauczyliśmy. I żebyśmy dziś mogli być spokojni, że to już przeszłość. Niestety, wraca do nas to samo prześladowanie, te same „królewskie dekrety”, którym się wydaje, że Boga można wykreślić z naszego życia i tego świata; wystarczy tylko zabronić o Nim mówić i wyeliminować Jego znaki z tego świata. Pastor skazany za nauczanie o Bożym miłosierdziu w czasie nabożeństwa w kaplicy więziennej, nauczycielka wyrzucona ze szkoły za wypowiedzenie imienia Jezus na lekcji historii, lekarz, bo podzielił się w czasie wizyty chorego swoim doświadczeniem wiary…*

Pan Jezus przyszedł do swoich, a swoi Go nie przyjęli, nie może być uczeń nad mistrza… i wiele innych miejsc nam zapowiada, że czas prześladowań jest elementem naszego życia. Ale też nieustannie przypomina, że nie zabraknie nam Jego łaski, że On ostatecznie zwycięża i że Ci, co przy Nim wytrwają, będą z Nim przez całą wieczność.

Tych miejsc troski o Jego obecność może być w naszym życiu bardzo, bardzo wiele. My wybraliśmy (zostaliśmy wybrani), żeby trwać na straży Jego obecności w sakramencie małżeństwa i żeby przypominać, że to On jest jego twórcą, że to Jego pomysł, mądry i opatrznościowy, “żeby urzeczywistniać w ludziach Jego plan miłości” (Humanae Vitae). Każde nasze zaangażowanie w troskę o małżeństwo to stawanie przy Nim, to świadczenie o Nim, to budowanie świata pełnego Jego miłości.

Z serdeczną pamięcią o Was

Ks. Jarosław

*prześladowania z powodu wiary w życiu społecznym śledzi między innymi strona http://www.christianconcern.com/

 

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak