Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

May 26, 2016 5:00 am

Dziś wyznajemy naszą wiarę w żywą obecność Pana Jezusa, obecnego pośród nas w Swoim Ciele i w Swojej Krwi. W ostatnim czasie dwukrotnie pokazał w naszej Ojczyźnie, że jest pośród nas (przez cuda eucharystyczne w Sokółce i w Legnicy), ale przecież to tylko wyjątkowe potwierdzenie najbardziej zwyczajnej obecności pośród nas.

W tylu tabernakulach, w tylu kościołach czy kaplicach – tych filialnych, zimnych i nieogrzewanych, na maleńkich wioskach, a także w tych pięknych, przytulnych i ciepłych maleńkich kapliczkach klasztornych czy wspólnotowych. Jest wszędzie tam, gdzie miłość ludzka uczyniła mu miejsce, by być blisko Niego.

Od tego zaczynam każdy swój czas na pustyni, od tego św. Teresa Wielka zaczynała każdą swoją nową fundację, od tego zaczyna się życie każdej parafii – Najświętsza Ofiara to zaproszenie Go, żeby zamieszkał w nas i wśród nas. Kiedy jestem z Nim sam w pustelni, odwiedzam Go co chwilę, jakoś nie mogąc się nacieszyć Jego obecnością, taką tylko i wyłącznie dla mnie. On tam jest żeby być ze mną, żeby mnie kochać i być moim Zbawicielem. Nikt inny tam nie zagląda (poza Aniołami, oczywiście) i mogę się Nim cieszyć tylko dla siebie. Nie ma większej miłości, niż być całkowicie dla kogoś, niż być zamkniętym z kimś tylko po to, żeby go kochać. A przecież tym Zamkniętym jest sam Bóg.

Dziś wychodzi na nasze ulice, żeby przeniknąć do naszych domów i do naszych rodzin. On sam przecież zna najlepiej życie rodzinne, bo przez trzydzieści lat sam żył w rodzinie. I pragnie być częścią naszego życia nie tylko w niedzielę, ale w każdym dniu i w każdej godzinie. Jak cudownie móc Go zaprosić do siebie.

Z modlitwą serdeczną i pamięcią o Was

ks. Jarosław

 

Tags:

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak