Catholic Bible Study – Seeking Truth

October 18, 2013 8:27 am

Korzystam z okazji i wybieram się na spotkanie Bible Study. Lokalna inicjatywa diecezji Omaha, żeby w roku wiary jak najwięcej osób pogłębiło swoją znajomość Pisma Świętego.

W każdym tygodniu wieczorem spotyka się grupa ok. 200 osób, żeby wspólnie pochylić się nad kolejnym fragmentem. Głównym wykładowcą jest Sharon Doran, żona Stefana (lekarza neurologa, który nagrywa wszystkie spotkania Catholic Bible Study i umieszcza w internecie dla uczestników). Są rodzicami pięciu synów. Sharon od przeszło 10 lat walczy z rakiem, jest po wielu operacjach; z wykształcenia pedagog i biblistka, pasjonatka Słowa Bożego.

Po wprowadzeniu przez diakona w tematykę nawrócenia wszyscy przenoszą się do małych salek na spotkanie w grupach (osobno kobiety i mężczyźni lub grupa mieszana), by w oparciu o materiały zdać relację z przygotowania na dzisiejsze zajęcia. Dziś Dzieje Apostolskie, rozdz. 9 – nawrócenie św. Pawła. Po około godzinnym spotkaniu w grupkach wracamy do auli, gdzie Sharon z wielkim rozmachem wprowadza nas w teologię tego fragmentu. Pasja, wiedza i umiejętność przekazu w służbie Słowu.

Wszystko mnie tu zachwyca. Pełna sala ludzi. W każdej grupie prowadzący, który wie, o co chodzi. Świetne materiały. I to wszystko zorganizowane przez ludzi świeckich. I tak się cieszę, że mogę oglądać tak wspaniale wykorzystane talenty. I wracam pamięcią do niedawno odbywanych Programów. Ile się tam spotyka talentów, żeby usłużyć innym.

Jak dobrze być w Kościele. Wśród poszukiwaczy prawdy. Prawdy o każdym z nas i o naszych powołaniach.

Z Omaha

Fr. Jay

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak