Class 36 – Education Phase 2 w Omaha

April 8, 2014 7:50 am

Niedziela to dzień zjazdu dla wszystkich uczestników Programu FertilityCare Allied Health w Omaha (92 osoby). Uczestnicy tzw. Double Program zaczęli w sobotę rano, zaś w poniedziałek – lekarze (szkolący się w dziedzinie NaProTechnologii) i instruktorzy Modelu Creightona oraz uczestnicy konferencji Love and Life Unlimited. Ale w niedzielę wszyscy spotkaliśmy się na wieczornym “family reunion”. Oczekujące potomstwa Mamy, które błogosławiłem na zakończenie EP 1 w październiku, dziś przyjechały ze swoimi pociechami; pojawili się z nimi opiekunowie – mężowie, czasem z całą gromadką dzieci, którzy będą towarzyszyć swoim żonom w czasie trwania kursu.

Przy powitaniach jest okazja do opowieści, do podzielenia się tym, co się wydarzyło dobrego w czasie od października.

Mamy nowych studentów z Włoch i z Meksyku, na 3 dni pojawił się ksiądz doktorant z KUL-u, żeby poznać pracę Instytutu Papieża Pawła VI, są też dwie Polki na L&LUC. Mieszanina języków, kultur, krajów, zawodów – tu mówi jednym językiem.

Na nowo przeżywam czas Wielkiego Postu w otoczeniu ludzi, dla których zmartwychwstanie ciała ma swoje własne znaczenie. Ciała, które niesie w sobie przekaz miłości, który dziś w świecie jest nierozpoznany i odrzucony. Tu, w Omaha, jest rozpoznany, przyjęty i uczczony. I stąd szeroko promieniuje.

Myślę o tylu dzieciach w Polsce, które urodziły się dzięki NaProTechnologii. O naszych Instruktorach z tylu już miejsc. O cywilizacji życia, która – niedostrzegana w mediach – triumfuje w tylu rodzinach.

Z wdzięcznością myślę także o Was, nasi drodzy Czytelnicy, którzy dobrym słowem, modlitwą i na tyle różnych sposobów, wspieracie nasze działania.

z modlitwą z Omaha

ks. Jarosław

 

Tags: , , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak