Class 37 – Omaha

November 9, 2014 5:00 am

To już po raz 37. Instytut bł. Papieża Pawła VI w Omaha w Nebrasce otwiera swoje podwoje dla kolejnego rocznika studentów w czasie EP1 (Education Program 1), czyli pierwszej części szkolenia z Modelu Creightona i NaProTechnologii. Przyjechali z dziesięciu krajów – z Europy: Włoch, Węgier, Słowacji i Niemiec, z Australii, Afryki (Nigeria) i Ameryki Południowej (Argentyna) oraz Północnej (Meksyk i Kanada) oraz z 30 stanów USA. Radość dla organizatorów szczególna, bo to pierwszy kurs po beatyfikacji Papieża Pawła VI. Wydarzenie to zostanie specjalnie uczczone specjalną prezentacją i przyjęciem na cześć błogosławionego Papieża.

Spośród studentów – znajomi z poprzednich lat to tylko grono 5 osób, które przybyły, żeby uczyć się na “Educators” (uczących kolejnych instruktorów Modelu Creightona); reszta nieznana. Ale świat przybyłych jest bardzo podobny – każdy w swoim środowisku walczy o życie, więc nie ma najmniejszego problemu z zawieraniem nowych znajomości. Oczywiście najszybciej nawiązują je dzieci, które towarzyszą swoim mamom w szkoleniu. One najszybciej przełamują bariery i wszystkimi dostępnymi im sposobami garną się do siebie: od wpatrywania się intensywnie, przez pełzanie, raczkowanie, aż do odważnego kroczenia ku sobie. Biorę z nich przykład odwagi i wychodzę do każdego napotkanego… dziecka i studenta. Pomaga bardzo bycie Polakiem, bo wszyscy mają dobre skojarzenia ze św. Janem Pawłem. 🙂

Czeka nas wszystkich bardzo intensywny wysiłek, zarówno kadrę prowadzącą zajęcia, jak i studentów. Bardzo późne powroty do domu, cała uwaga na studentów i wykłady, mnóstwo spotkań i trudnych tematów. Potrzebne więc jak zawsze Wasze serdeczne wsparcie.

Z góry za nie dziękując

Pozdrawiam najserdeczniej

ks. Jarosław znowu jako Fr. Jay

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak