Creative minority

March 2, 2013 1:21 am

Już po konferencji. Powoli opada napięcie. Mimo ogromnej tremy udało się opowiedzieć w obcym języku o pięknym i kruchym darze, jakim jest ludzka płciowość. I jak ważne jest, co przekażemy naszym dzieciom, żeby gdy dorosną, umiały przeżyć życie tworząc dookoła siebie cywilizację życia i miłości. Modlitwa tak wielu spośród Was bardzo pomogła.
Organizatorzy byli miło zaskoczeni, że tak dużo ludzi przybyło na tę konferencję. Choć wszyscy mamy pełną świadomość tego, że ciągle jesteśmy mniejszością. Nie przeszkadza to jednak wcale temu, na co zwrócił uwagę Benedykt XVI, że ta mniejszość jest tą częścią społeczeństwa, która może tyle do niego wnieść. Kiedy Pan Jezus powoływał 12 apostołów, miał świadomość, że nie jest to nawet kropla w morzu potrzeb. I dlatego ciągle stawia przed nami zadania, które są zdecydowanie ponad nasze siły. Chce, żebyśmy liczyli na Niego, zaufali Jemu, otworzyli się na łaskę i porywali z motyką na słońce.
A trzeba pamiętać, ze katolicy są tu zdecydowaną mniejszością – 2 % społeczeństwa to praktykujący katolicy, że duża cześć z nich była wcześniej anglikanami bądź metodystami, że mają przeciwko sobie rząd i media i że wymaga to od nich ciągle i ciągle od nowa wysiłków i pracy.
Po pelnej wyzwań konferencji, zgodnie z zaleceniami Alfreda Hitchcocka, trzeba teraz przejść na jeszcze trudniejszy poziom, więc rozpoczynamy Program 1 dla Brytyjczyków. Co oznacza, że dalej trwa alarm modlitewny ze wsparciem dla naszego Teamu.

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak