cumowanie

October 25, 2012 5:00 am

Ksiądz Kapitan wrócił do kraju i wraz z nim łódka ląduje w miejscowym krajobrazie Przystani. Choć jeszcze jutro Beatriz.

A przecież dziennik podróży zawierał w sobie nie tak wiele egzotyki. Gdybym miała określić, jak ma się nasza codzienność do NaProTechnologii i JA+TY=MY, powiedziałabym, że wszystkie ścieżki się wzajemnie jakoś przecinają. Stworzeni do relacji, czujemy się szczęśliwi wtedy, gdy w relacjach jest lepiej, bardziej, sensowniej. Więc tak bardzo chcemy, by JA+TY tworzyło “zdanie prawdziwe” matematycznie.

NaProTechnologia z kolei wyrywa człowieka z analfabetyzmu w dziedzinie mowy ciała, na którą świat pozostaje głuchy. Model Creightona kwestionuje jakiś dziki utylitaryzm, który eksploatuje ciało i pozbawia je szacunku.

Więc “Przystań,” do której przez ostatni miesiąc kierował nas Fr Jay, to dobre miejsce dla całego człowieka. Dla małżeństwa, rodziny i cywilizowania się. Cywilizowania swojego wewnętrznego “dzikusa” w stronę miłości. Podróże kształcą. Dziękujemy za zabranie nas ze sobą.

Małgosia

Tags: ,

Categorised in: Małgorzata Rybak