Czas Wrocławia

September 27, 2015 11:35 am

JA+TY=MY we Wrocławiu tym razem znalazło gościnne progi w budynku Papieskiego Wydziału Teologicznego na Ostrowie Tumskim. Głównym powodem jest liczba uczestników – przeszło czterdzieści par. Do tego jeszcze trzeba dołożyć pary trenerskie i niezawodnych wolontariuszy troszczących się o zaplecze – od kawiarenki po opiekę nad maluchami. W sumie daje to ponad setkę ludzi.

To pierwszy tak duży Program. Mimo tego, że grupa duża, udaje się zapanować nad czasem. Grup warsztatowych jest aż sześć, rozlokowanych na tym samym poziomie budynku, co sala wykładowa, ledwo mieszcząca nasze audytorium. W czasie wykładów bardzo pomagają żywe reakcje uczestników, którzy słuchają bardzo aktywnie, nie tylko dialogując, ale też bardzo twórczo szukając rozwiązań, co sprawia, że Program prowadzi się bardzo dynamicznie.

Największym wyzwaniem logistycznym było zorganizowanie kawiarenki, żeby wystarczyło przestrzeni na dialog dla każdego małżeństwa. Z dwóch pomieszczeń powstała jedna ogromna kawiarnia w klimatycznej architekturze, łączona strefą szwedzkiego bufetu, z elegancką dekoracją stołów. Jak zwykle zachwyca niesamowita ofiarność par z Ogniska, które przywożą znakomite ciasta, tym razem jeszcze dodatkowo opisane pod kątem zawartości: bez mleka, bez glutenu, mąka orkiszowa, itp. Dla każdego coś dobrego. 🙂

Jeszcze nie koniec, więc prosimy od wsparcie do końca.

Z serdeczną modlitwą
xJ

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak