cztery ściany

August 18, 2015 12:24 pm

Trzęsacz nie byłby pewnie znany, gdyby nie ściana, która została po zabranym przez morze kościele. Widok to osobliwy i dosyć posępny, i jakoś jednak żal, że nie znaleziono sposobu, by reszta budynku nie runęła.

Gdy można teraz z dystansu spojrzeć na codzienność, ta ściana kojarzy mi się z wieloma rzeczami. Także z tym, że we wszystkim bardzo potrzeba równowagi: relacji z Bogiem, samym sobą, mężem, dziećmi – jak cztery ściany dobrze postawionego domu. Potrzebne są także cztery punkty podparcia dla dobrego, zbilansowanego życia: troski o ducha, intelekt, emocje i ciało. Jeżeli większość dnia zajmuje siedzenie przy komputerze, dobrze, by znalazło się pół godziny na rower czy spacer. Jeśli praca bardzo obciąża emocje, jak gdy się jest całodobową mamą, dobrze, by znaleźć chwilę na fotel w towarzystwie kryminału, krzyżówkę czy inną formę oderwania myśli. I tak dalej.

Gdy zadba się tylko jedną ścianę domu, reszta może się osunąć w niebyt. I podobnie odpoczynku nie załatwi jeden urlop latem; potrzeba, by to, co niezbędne dla równowagi działo się codziennie. I dobrze coś z tego urlopu, odmiany, nowości wnieść do zwykłych dni 🙂 Niech życie ma smak. “Nakarmieni” pięknem, umiejący dbać o swoje człowieczeństwo, dający się kochać Panu Bogu, który jest blisko, mamy więcej do rozdania innym 🙂

Pozdrawiając z Trzęsacza, gdzie zjeżdżają się coraz liczniej rodziny na dzisiejsze rozpoczęcie Programu o 17:00 (prosimy, módlcie się za nas 🙂 )

M

Było

gdziebylec_Trzesacz_ruiny-koscio

Jest

171840

Tags: , , , ,

Categorised in: Małgorzata Rybak