dać się uwieść

August 31, 2014 5:00 am

„Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś.” (Jr 20, 7)

Mocne wyznanie Jeremiasza. Jest w nim wiele emocji, nawet pretensji, bo przez to, że zdecydował się służyć Panu, odpowiadając na głos Boży spodziewał się raczej poszanowania, a spotykały Go tylko gorzkie rozczarowania ze strony ludzi, odrzucenie i wyśmianie.

I chociaż przeżywał z tego powodu katusze, chociaż miał dosyć tej służby, chociaż postanowił z Nim zerwać – nie mógł i nie umiał. Rozpoznał przecież Boga i Jego Miłość.

A Bóg, który sam jest Miłością, każdego z nas zaprasza i uwodzi swoją Miłością – doskonałą, bezinteresowną, wiecznie żywą. Cały czas czeka, abyśmy dali się jej uwieść. Miłości, która wyrażona została bezinteresowną ofiarą Syna na krzyżu. Miłości, która wyzwala z wszelkich przywiązań i słabości, i która nigdy się nie kończy, bo pokonała i grzech, i śmierć. Uwodzi nas Miłością, która da nam siłę pokonać i przetrwać wszelkie trudności, chociaż świat zachęca do zupełnie czego innego. I właśnie ta Jego Miłość daje pełnię szczęścia Bożego, do którego tak tęskni dusza (Ps 63)

I jak się nie dać uwieść takiej Miłości?

Dorota

 

Tags:

Categorised in: Dorota