Dawno nie było programu pierwszego… ;-)

March 23, 2013 11:54 am

Minęły już przecież dwa tygodnie od ostatniego. Ktoś się mnie kiedyś zapytał, czy mi się nie nudzi od tylu już lat prowadzić Program 1? Trochę ich przecież każdego roku jest. Trzy tygodnie temu Anglia, dwa tygodnie temu Belgia, teraz – po raz pierwszy w Trzęsaczu. Za miesiąc w Springfield, USA, a tydzień później w Mexico City. Odpowiedź brzmi oczywiście NIE. Nie nudzi się, wręcz przeciwnie, BARDZO lubię spotykać się z małżeństwami, które przychodzą na nasze programy. Każde z tych spotkań jest inne, każde coś wnosi do mojego życia i jest dla mnie samego ogromnym ubogaceniem.

Dziś zaczął się Program 1 w Trzęsaczu. W całości przygotowany i zorganizowany przez niezwykłego kapłana, ks. Stanisława Krzyżanowskiego, oddanego od 10 lat Młodzieżowemu Ośrodkowi Szkoleniowo-Wypoczynkowemu im. Jana Pawła II. Ciągle się tu coś dzieje. Tym razem ks. Stanisław zaprosił grupkę 11 małżeństw ze stażem od 5 miesięcy do 40 lat na nasz Program. Towarzyszą mi Agnieszka i Robert Bondarenkowie (zabrali ze sobą swoją „piątkę”) oraz Renata i Maciek, nasi najstarsi stażem trenerzy.

Warunki idealne. Na dworze mróz i wszystko pokryte śniegiem, na niebie piękne słońce, w domu ciepło i przestronnie. A od nas do morza 200 metrów. Sprawdziliśmy wczoraj w nocy, po przyjeździe. Morze jest. Nie zamarzło.

I już pewnie wiecie o co Was proszę… Z Waszym wsparciem możemy o wiele więcej.

Do usłyszenia jutro,

z modlitwą za Was,

z szumem fal

ks. Jarosław Szymczak

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak