detaliczna miłość Boga

April 12, 2014 9:17 am
Uczestnicy Programu w Omaha przyjeżdżają na drugi etap szkolenia z zapisem swoich spotkań z parami, które rozpoczęły pracę z Modelem Creightona.
Jedna z uczestniczek podzieliła się swoją historią. Kiedy stali się rodzicami trójki dzieci, podjęli decyzję o stałym  obezpłodnieniu męża. W jakiś czas potem spotkawszy NaPro, poznawszy piękno Bożej miłości i jego plan względem małżonków, postanowili wszystko zmienić. Wrócili do Kościoła, modlitwy i postanowili naprawić także tamtą decyzję. Nie można być pro-life i w tym samym momencie osobiście anti-life. Niestety koszt operacji przywracającej zdolność prokreacyjną wynosi 3600 dolarów. Kwota niemała. Ale ponieważ tamta decyzja była zła, to nie można się nawrócić i jej nie  naprawić. W tym samym miesiącu, kiedy podjęli decyzję i byli już umówieni na operację, przyszła korespondencja z uczelni, na której małżonka kiedyś studiowała, z informacją, że po wyliczeniu wszystkich kosztów i wniesionych przez nią opłat okazało się, że nadpłaciła i mogą jej zwrócić kwotę w wysokości … 3600 dolarów. Po 14 latach od ukończenia uczelni. Dziś z wielką żarliwością o tym opowiadają, dzieląc się nie tylko doświadczeniem Bożej miłości, ale i cudów, których nieustannie doświadczają.
Kiedy rozmawiam z uczestnikami, którzy dziś piszą swój końcowy egzamin, tyle razy słyszę, jak bardzo ich życie się zmieniło, kiedy postanowili zdecydowanie opowiedzieć się za cywilizacją życia i miłości. Na pewno nie jest to decyzja łatwa i nie zawsze wszystko się układa tak samo cudownie, jak w wypadku tamtej pary, ale radość, którą daje Pan Bóg, należy do tych, której nikt nie może nam odebrać. Za tą łaską kryje się niepojęta Boża miłość, w której misterium zostaniemy wprowadzeni w niedzielę.
Pamiętając o Was zawsze bardzo
z modlitwą
ks. Jarosław
Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak