Do widzenia, Fr. Jay, i dziękujemy!

April 24, 2012 7:00 am

Każdy ze stanów USA ma swój slogan. Hasłem Nebraski jest: “The Good Life!” (Dobre życie!). Nebraska to fantastyczne miejsce na założenie rodziny. Nie jest bardzo dużym stanem. Tak naprawdę mieszka tu więcej krów niż ludzi!

X Jarosław wyjechał dziś z Nebraski do swojego domu w Polsce. Podczas swojego pobytu był duchowym opiekunem dla setki uczestników zaawansowanego szkolenia w zakresie FertilityCare i NaProTechnologii. Dla uczestników kursu jego obecność była ogromnie ważna.

Po raz pierwszy od 30 lat, od kiedy prowadzimy nasze programy edukacyjne, mieliśmy księdza w roli pełnoetatowego opiekuna Wydziału. Instytut Papieża Pawła VI jest jest ogromnie wdzięczny, że Fr. Jay przyjechał nam pomóc.

Nasz program zakończył się w sobotę późnym wieczorem. Dziś rano po drodze z Omaha do Lincoln zrobiłam poniższe zdjęcie Kaplicy Świętej Rodziny, w której zatrzymują się podróżujący autostradą międzystanową nr 80, biegnącą ze wschodu na zachód przez sporą część Stanów Zjednoczonych.

Każdy z nas chciałby prowadzić “Dobre życie”, ale jeszcze bardziej – lepsze życie! Oczywiście gdy jego centrum uczynimy wiarę i rodzinę, tak właśnie się stanie! Fr. Jay i jego miłość do Boga, którą się z nami dzielił podczas swojego pobytu, bardzo nam pomogła zapragnąć życia, które jest nie tylko “dobre”, ale coraz lepsze.

Dziękujemy, Fr. Jay!

Sue Hilgers, Omaha, 23 kwietnia 2012

*Inne zdjęcia z Kaplicy Świętej Rodziny w Omaha, Nebraska:

Więcej zdjęć można znaleźć TUTAJ.

Tags: , ,

Categorised in: Goście