Dzieją się wielkie rzeczy

October 16, 2012 8:44 am

gdy cierpliwie trwamy pośród codziennych zmagań.

W ciągu ostatnich 19 lat wydarzyło się coś wspaniałego: FertilityCare i NaProTECHNOLOGIA stały się dostępne w krajach hiszpańskojęzycznych.

W tym roku w programach edukacyjnych Instytutu Papieża Pawła VI wzięła udział największa w historii delegacja z krajów latynoamerykańskich: 7 uczestników EP1 oraz 3 księży – z Meksyku, Wenezueli i Brazylii.  Silna gałąź pięknego drzewa życia.

Początki marzeń o leczeniu niepłodności sięgają roku 1994 i meksykańskiej lekarki, która modliła się z ogromną wytrwałością o dar macierzyństwa. Skutkiem tej wytrwałej modlitwy Eloisa – szalona i odważna Meksykanka, porywająca swoim przykładem innych – wzięła udział w kursie w Omaha w 2009 roku. Była tam pierwszą przedstawicielką naszej części świata.  Od tego czasu programy Instytutu Papieża Pawła VI ukończyła piętnastka absolwentów i księży z Meksyku, Kostaryki, Hiszpanii i Kolumbii, i w ciszy podejmuje pracę apostołów Humanae Vitae na wielu frontach, w USA i w krajach swego pochodzenia.

W miarę rozwoju dzieła udało się zaprosić do Kostaryki, Argentyny i Kolumbii zespół lekarzy z Omaha pod kierownictwem dr Hilgersa: dr Keefe, dr Aldana and dr Diaz. Część Programów FertilityCare jest już prowadzona w tych krajach po hiszpańsku.

Do końca roku 2013 odbędzie się aż 11 Programów FertilityCare w języku hiszpańskim: w Meksyku, Brazylii, Wenezueli, Argentynie, Kolumbii, Kostaryce, Gibraltarze, USA i Hiszpanii!

Tak, dzieją się wielkie rzeczy, gdy cierpliwie trwamy pośród codziennych zmagań. Wspaniałe otwarcie Roku Wiary dla międzynarodowej wspólnoty FertlityCare!

Beatriz

Beatriz GonzalezBeatriz Gonzalez, Meksyk, żona i matka. Przedsiębiorca i koordynator wielu działań społecznych. Od roku 2009, gdy z mężem zaczęła korzystać z pomocy NaProTechnologii, została oddaną promotorką FertilityCare dla krajów hiszpańskojęzycznych. Instruktorka Modelu Creightona w trakcie szkolenia. Prowadzi projekt “Vida Florida Latinamerica” z siedzibą w Mexico City, przez który pomoc w dziedzinie leczenia niepłodności dociera do osób w Meksyku, Kolumbii, Argentynie, Kostaryce i Chile. Tłumaczy blog Fundacji “Pomoc Rodzinie” na język hiszpański.

Tags: , , ,

Categorised in: Goście