Dzień skupienia w Brukseli

May 31, 2015 10:10 am

Jesteśmy tu już od kilku lat. Zaczęło się od przyjazdu jednej rodziny z Brukseli (Agnieszka i Rafał Buczkowscy) na rekolekcje do Wisełki. Potem nas zaprosili do przyjazdu z Programem 1 do siebie. A potem był Program 2 i Program 3… I znowu P1 kilka razy. Tak doszło do powstania zaczątka Ogniska, które spotyka się regularnie kilka razy w roku w oparciu o formację Wspólnoty Świętej Rodziny, odwiedzane przez naszych kapłanów z Instytutu.

Bardzo się cieszę, że mogłem być tu znowu. Przychodzą rodziny, które uczestniczyły w Programie i takie, które zostały zaproszone przez przyjaciół. Była więc dziś i konferencja, i godzina małżeńska, było dzielenie i wspólna agapa, adoracja Najświętszego Sakramentu (połączona z okazją do Spowiedzi) i Msza św.

Tak dobrze jest widzieć, ile dobra się już dokonało i że te regularne spotkania tyle przynoszą dobra.

Są też z nami wolontariuszki, które zajmują się dziećmi, organizując dla nich zajęcia w czasie, kiedy małżonkowie zajęci są konferencją czy dzieleniem.  Jakie to miłe, że to nasze absolwentki z Instytutu w Łomiankach, które trafiły do pracy w Belgii i na nowo mogły się zaangażować w naszą pracę apostolską.

Dziś drugi dzień skupienia. Tym razem w bazie NATO, gdzie są nasi absolwenci Programu 1, po raz pierwszy zorganizowanego po angielsku.

Do usłyszenia jutro

Z modlitwą serdeczną

Ks. Jarosław 

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak