Emmanuel

September 8, 2014 5:00 am

„Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama…..” (Mt 1, 1)

Cały Nowy Testament zaczyna się od długiego rodowodu Pana Jezusa. O jakże długo trzeba było czekać na Jego Narodzenie! I chociaż lato ciągle w pełni 🙂 wspominamy dziś Boże Narodzenie. Szczególne wydarzenie. Niezwykły dar. Warto sobie o tym przypominać, że Bóg tak bardzo stał się Bogiem z nami, że podzielił nasz los – od poczęcia aż do śmierci. Choć On jedyny, jako Bóg, wiedział doskonale, co Go czeka: żłób w szopie jako kołyska, tułaczka po świecie, śmierć na krzyżu. A to wszystko z miłości do nas. Tak bardzo chciał nam ją okazać, bo wie, jak bardzo potrzebujemy wszelkich oznak miłości.

A wspominamy dzisiaj Boże Narodzenie, bo dziś również jest wyjątkowy dzień – Dzień Urodzin Jego Matki – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Tej, która bezgranicznie zaufała Bogu i dzięki której mogły się wypełnić pisma.

„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: Bóg z nami.” (Mt 1, 23).

To dla Niego Maryja została wybrana przed wiekami i zgodziła się zostać Matką Boga, aby On mógł być z nami. Ona też została wybrana, aby być i naszą Matką. I Jej obecność w naszym życiu zawsze wiąże się z Jego obecnością. Gdy Ona jest, Bóg jest z nami.

Dorota

Tags: , ,

Categorised in: Dorota