Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA

26
Lis
2016

Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA

ul. Baczyńskiego 9, 05-092 Łomianki Łomianki

radosc-i-nadzieja-na-strone

WYCZERPANY LIMIT MIEJSC

Kurs przedmałżeński wg Programu RADOŚĆ i NADZIEJA składa się z dwóch spotkań stacjonarnych oraz 5 zadań e-learnigowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 26-27 listopada, a drugie w dniu 14 stycznia. Pomiędzy pierwszym a drugim spotkaniem narzeczeni wykonują 5 zadań w warunkach domowych.

Spotkania stacjonarne odbywają się na Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW w Łomiankach przy ul. Baczyńskiego 9. 14 stycznia narzeczeni otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest 100% OBECNOŚCI obojga Narzeczonych na spotkaniach stacjonarnych oraz realizacja 5 zadań e-learningowych.  Jeśli praca lub inne zobowiązania nie dają Państwu pewności uczestnictwa w pełnych spotkaniach w dniach 26-27.11 oraz 14.01, to prosimy o znalezienie innego kursu lepiej dostosowanego do Państwa grafiku.

ZGŁOSZENIA

Ze względu na pracę metodą warsztatową w kursie mogą uczestniczyć wyłącznie PARY narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.

Narzeczeni chętni do udziału w kursie wypełniają formularze zgłoszeniowe. Prosimy o kontakt na adres fpr.narzeczeni@gmail.com Wypełnienie formularzy rezerwuje dla Państwa miejsce na naszym kursie. Możemy przyjąć max. 14 par narzeczonych, dlatego warto wypełnić formularze jak najszybciej. Następnie ciągu 4 dni od ich wypełniania prosimy o wpłatę zaliczki na poczet kosztów organizacji kursu.

Po wypełnieniu formularza, ok. 10 dni przed pierwszym spotkaniem, małżonkowie prowadzący grupy warsztatowe wysyłają do uczestników zadanie przygotowujące do udziału w kursie.

TEMATYKA

Kurs przedmałżeński prowadzony wg Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA powstał 2010r. w Fundacji Pomoc Rodzinie przy Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Program ten zastał zaaprobowany przez Duszpasterstwo Archidiecezji Warszawskiej i jest realizowany również w wielu parafiach na jej terenie.

Program składa się z 6 sesji warsztatowych, 2 wykładów uzupełniających oraz skupienia końcowego.

26 listopada – sesje warsztatowe: „Po co nam małżeństwo?”, „Czy my się znamy?” i „Czy to ty?”

27 listopada – sesje warsztatowe: „Jak ja ciebie kocham?” i „Co dalej po ślubie?” oraz wykład: „Odpowiedzialne rodzicielstwo” (na koniec dnia jest przewidziana również Msza św.)

14 stycznia – sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?”, wykład: „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa” oraz skupienie: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Kurs jest prowadzony w małych grupach. W ramach sesji Narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim.  Jest również przewidziany czas na modlitwę.

W ramach przygotowania do małżeństwa narzeczeni powinni wziąć udział w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te NIE ODBYWAJĄ SIĘ podczas spotkań weekendowych w dniach 26-27.11.2016, 14.01.2017. Należy umówić się na nie dodatkowo z nauczycielami naturalnych metod rozpoznawania płodności współpracującymi z Fundacją Pomoc Rodzinie lub we własnej Parafialnej Poradni Rodzinnej.

PROWADZĄCY

ojciec dr Grzegorz Zakrzewski OSPPE, paulin, duszpasterz małżeński i rodzinny
dr Bożena Bassa, wykładowca akademicki, instruktor Modelu Creightona (naprotechnologia) oraz pary małżeńskie

KOSZTY

Całkowity koszt udziału w Programie to 200zł od osoby/400zł od pary.  Kwota ta uwzględnia podręczniki i materiały warsztatowe, obiad (trzy dni) i kolację (jeden dzień), serwis napojów i ciast/słodkich przekąsek oraz inne koszty organizacyjne. (Nie uwzględnia noclegu. Wydział Studiów nad Rodziną nie ma własnej bazy noclegowej.) W razie zgłoszonej potrzeby kwota może być rozłożona na raty.

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 50zł od osoby/100zł od pary na konto Fundacji Pomoc Rodzinie. Zaliczkę należy wpłacić w ciągu 4 dni od wypełnienia formularza zgłoszeniowego. W tytule przelewu konieczne jest podanie nazwisk uczestników oraz daty 26-27.11 i 14.01. Bez tych informacji wpłaty mogą zostać niezidentyfikowane. Rezygnacja z udziału w kursie po 19 listopada oznacza brak zwrotu zaliczki ze względu na poniesione przez Fundację koszty organizacyjne.

Dane do przelewu:
Fundacja Pomoc Rodzinie
ul. Baczyńskiego 9, 05-092 Łomianki
Nr konta: 91 1500 2022 1210 7004 5132 0000

KONTAKT
Pytania dot. Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA w Łomiankach prosimy kierować pod adres: fpr.narzeczeni@gmail.com

 

WYCZERPANY LIMIT MIEJSC

Lokalizacja