Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA – 20-21 marca i 24 kwietnia 2021 r.

20
Mar
2021

Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA – 20-21 marca i 24 kwietnia 2021 r.

Łomianki

UWAGA! PROGRAM ODBĘDZIE SIĘ W FORMIE ZDALNEJ! Brak wolnych miejsc! 

Zapraszamy na Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA, który odbędzie się w Instytucie Studiów nad Rodziną im. Abp. K. Majdańskiego w Łomiankach przy ul. K. Baczyńskiego 9. Program jest skierowany do par z Archidiecezji Warszawskiej.

Program RADOŚĆ i NADZIEJA składa się z dwóch spotkań stacjonarnych oraz 5 zadań e-learnigowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 20-21 marca 2021 r., a drugie w dniu 24 kwietnia 2021 r.. Godziny zajęć (mogą zostać nieznacznie zmienione): 20 marca 9.00-20.00, 21 marca 9.00-18.30, 24 kwietnia 10.00-18.00. Pomiędzy pierwszym a drugim spotkaniem Narzeczeni wykonują 5 zadań w warunkach domowych.

24 kwietnia narzeczeni otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest 100% OBECNOŚCI obojga Narzeczonych na spotkaniach stacjonarnych oraz realizacja 5 zadań e-learningowych.

Jeśli praca lub inne zobowiązania nie dają Państwu pewności uczestnictwa w pełnych spotkaniach w dniach 20-21 marca oraz 24 kwietnia, prosimy o znalezienie innego kursu, lepiej dostosowanego do Państwa grafiku.

TEMATYKA

Kurs przedmałżeński prowadzony wg Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA powstał w 2010 roku w Fundacji Pomoc Rodzinie przy Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Program ten zastał zaaprobowany przez Duszpasterstwo Archidiecezji Warszawskiej i jest realizowany również w wielu parafiach na jej terenie. Program składa się z 6 sesji warsztatowych, 2 wykładów uzupełniających oraz skupienia końcowego.

20 marca – sesje warsztatowe: „Po co nam małżeństwo?”, „Czy my się znamy?” i „Czy to ty?”
21 marca – sesje warsztatowe: „Jak ja ciebie kocham?” i „Co dalej po ślubie?” oraz wykład „Odpowiedzialne rodzicielstwo” (na koniec dnia jest przewidziana również Msza Święta)
24 kwietnia – sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?”, wykład „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa” oraz skupienie: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Kurs jest prowadzony w małych grupach. W ramach sesji narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim. Przewidziany jest również czas na modlitwę.

W ramach przygotowania do małżeństwa, narzeczeni są zobowiązani do wzięcia udziału w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te NIE ODBYWAJĄ się podczas spotkań weekendowych. Należy umówić się na nie dodatkowo, z nauczycielami naturalnych metod rozpoznawania płodności we własnej parafialnej Poradni Rodzinnej.

PROWADZĄCY

Ksiądz Jarosław Szymczak oraz pary małżeńskie

ZASADY ORGANIZACYJNE

Ze względu na pracę metodą warsztatową w kursie mogą uczestniczyć wyłącznie PARY narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.

REJESTRACJA

W czasie edycji marcowej nie obowiązuje tradycyjny sposób rejestracji, w którym Narzeczeni zgłaszają chęć uczestnictwa w Programie w konkretnie wyznaczonym czasie (jedna godzina zegarowa). Czas zgłoszeń został wydłużony do kilku dni, aby ułatwić Państwu proces zapisu. Prosimy jednak nie zwlekać z dokonaniem formalności, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w Programie dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA odbywającego się w dniach 20-21 marca oraz 24 kwietnia 2021 r. należy przesłać wiadomość e-mail na adres  fpr.narzeczeni@gmail.com . Wiadomość powinna zawierać następujące dane:

  • imiona i nazwiska obojga Narzeczonych
  • adresy e-mail obojga Narzeczonych
  • nr telefoniczny do kontaktu – wystarczy jeden

Uwaga! Wysłanie wiadomości nie jest gwarantem wpisania na listę uczestników. Po wysłaniu wiadomości otrzymają Państwo odpowiedź zawierającą dalsze instrukcję lub informację o wyczerpaniu limitu miejsc.

KOSZTY

Całkowity koszt udziału w Programie to 480 zł od pary (240 zł od osoby). Kwota ta uwzględnia: wynajem sal, podręczniki dla uczestników, materiały warsztatowe, obiad (trzy dni), przekąski oraz inne koszty organizacyjne (nie uwzględnia noclegu). W razie zgłoszenia potrzeby kwota może zostać rozłożona na raty.

Rezygnacja z udziału w kursie po 15.03.2021 r. oznacza brak zwrotu zaliczki, ze względu na wydatki poniesione przez Fundację związane z organizacją kursu.

WAŻNE! Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa oraz ciągle zmieniające się wytyczne w sprawie obostrzeń z tejże sytuacji wynikających, program może zostać odwołany.

Pytania dotyczące programu należy kierować na: fpr.narzeczeni@gmail.com

Dane do przelewu:
Fundacja Pomoc Rodzinie
ul. Baczyńskiego 9, 05-092 Łomianki
Nr konta: 43 1500 2022 1220 2002 2391 0000
tytułem: imiona i nazwiska narzeczonych oraz data: 20-21 marca 2021 r.

Lokalizacja