Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA

11
Mar
2017

Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA

ul. K.K. Baczyńskiego 9, Łomianki

dla_nazeczonych-small

***Limit miejsc wyczerpany***

Zapraszamy na kolejną edycję Programu dla Narzeczonych, która odbędzie się w dniach 11-12 marca oraz 22 kwietnia 2017r. w Instytucie Studiów nad Rodziną im. Ks. Abp. Kazimierza Majdańskiego w Łomiankach przy ul.K.K.Baczyńskiego 9.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Program RADOŚĆ i NADZIEJA jest skierowany do narzeczonych zamieszkałych w Archidiecezji Warszawskiej. Ze względu na pracę metodą warsztatową w kursie mogą uczestniczyć PARY przygotowujące się do sakramentu małżeństwa – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest wysłanie adresów mailowych obydwojga narzeczonych na adres fpr.narzeczeni@gmail.com i dokonanie przedpłaty w wysokości 100 zł na konto Fundacji. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu na kurs decyduje kolejność wpływu przedpłaty na konto Fundacji.

Pary wpisane na listę uczestników otrzymują drogą mailową linki do formularzy – osobny dla Narzeczonej i dla Narzeczonego. Prosimy o indywidualne, osobiste odpowiedzi. Niewypełnienie tych formularzy w określonym terminie powoduje skreślenie pary z listy uczestników.

Po wypełnieniu formularzy, około 7 dni przed pierwszym spotkaniem, małżonkowie prowadzący grupy warsztatowe wysyłają do uczestników zadanie przygotowujące do udziału w kursie. 

Kurs przedmałżeński wg Programu RADOŚĆ i NADZIEJA składa się z dwóch spotkań stacjonarnych oraz 5 zadań e-learnigowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dn. 11-12 marca, drugie spotkanie – 22 kwietnia. Pomiędzy pierwszym a drugim spotkaniem narzeczeni wykonują 5 zadań w warunkach domowych. Spotkania stacjonarne odbywają się w Instytucie Studiów nad Rodziną im. Ks. Abp. Kazimierza Majdańskiego w Łomiankach przy ul. K.K. Baczyńskiego 9.

Na ostatnim spotkaniu narzeczeni otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest 100% OBECNOŚCI obojga Narzeczonych na spotkaniach stacjonarnych oraz realizacja 5 zadań e-learningowych. Jeśli praca lub inne zobowiązania nie dają Państwu pewności uczestnictwa w pełnych spotkaniach, prosimy o znalezienie innego kursu, lepiej dostosowanego do Państwa grafiku.

TEMATYKA

Kurs przedmałżeński prowadzony wg Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA. Program powstał w 2010 roku, w Fundacji Pomoc Rodzinie przy Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW i zastał zaaprobowany przez Duszpasterstwo Archidiecezji Warszawskiej. Program składa się z 6 sesji warsztatowych, 2 wykładów uzupełniających oraz skupienia końcowego.

11 marca
sesje warsztatowe: „Po co nam małżeństwo?”, „Czy my się znamy?” i „Czy to ty?”

12 marca
sesje warsztatowe: „Jak ja ciebie kocham?” i „Co dalej po ślubie?” oraz wykład „Odpowiedzialne rodzicielstwo” (na koniec dnia jest przewidziana również Msza Święta)

22 kwietnia
sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?” wykład „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa” oraz skupienie: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Kurs jest prowadzony w małych grupach. W ramach sesji Narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim. Przewidziany jest również czas na modlitwę.

W ramach przygotowania do małżeństwa narzeczeni są zobowiązani do wzięcia udziału w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkanie te NIE ODBYWAJĄ się podczas spotkań weekendowych. Należy umówić się na nie dodatkowo, z nauczycielami naturalnych metod rozpoznawania płodności, we własnej Parafialnej Poradni Rodzinnej lub we współpracującym z Fundacją Centrum Rodziny. Kontakt do Centrum Rodziny: mgr Agnieszka Wieczorek, tel. 783 950 657, centrumrodziny@fpr.pl

PROWADZĄCY

  • Ojciec dr Grzegorz Zakrzewski OSPPE, paulin, duszpasterz małżeński i rodzinny
  • dr Bożena Bassa, wykładowca akademicki, instruktor Modelu Creightona (naprotechnologia)
  • pary małżeńskie

KOSZTY

Całkowity koszt udziału w Programie to 250zł od osoby. Kwota ta uwzględnia: wynajem sal, podręczniki uczestnika, materiały warsztatowe, obiad (trzy dni) i kolację (jeden dzień), serwis napojów i przekąsek, 3 spotkania z nauczycielem metod Naturalnego Rozpoznawania Płodności oraz inne koszty organizacyjne. (Nie uwzględnia noclegu.) W razie zgłoszenia potrzeby kwota może zostać rozłożona na raty.

Wpłaty zaliczki w wysokości 100zł od pary/50zł od osoby należy dokonać na konto Fundacji Pomoc Rodzinie. Pozostałą kwotę, czyli 400zł, można wpłacić na miejscu gotówką lub przelewem. Rezygnacja z udziału w kursie na siedem dni przed jego rozpoczęciem oznacza brak zwrotu zaliczki ze względu na wydatki poniesione przez Fundację na rzecz organizacji kursu. W tytule przelewu konieczne jest podanie nazwisk uczestników oraz daty spotkań. Bez tych informacji wpłaty mogą zostać niezidentyfikowane.

Dane do przelewu:
Fundacja Pomoc Rodzinie
Baczyńskiego 9, 05-092 Łomianki
Nr konta: 43 1500 2022 1220 2002 2391 0000

Pytania prosimy kierować na: fpr.narzeczeni@gmail.com

Lokalizacja