Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA
Szanowni Państwo,
W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (tak zwane RODO) informujemy, że usunęliśmy posiadane przez Fundację Pomoc Rodzinie dane osobowe zgromadzone przed dniem 25 maja 2018 r.
Zapraszamy na Program RADOŚĆ i NADZIEJA w Instytucie Studiów nad Rodziną im.Abp.K.Majdańskiego w Łomiankach przy ul.K.Baczyńskiego 9. Program jest skierowany do narzeczonych z Archidiecezji Warszawskiej.
Program RADOŚĆ i NADZIEJA składa się z dwóch spotkań stacjonarnych oraz 5 zadań e-learnigowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 15-16 grudnia 2018, a drugie w dniu 20 stycznia 2019. Godziny zajęć: 15 grudnia 9.00-20.00, 16 grudnia 9.00-18.30, 20 stycznia 2019 r. 9.00-18.00. Pomiędzy pierwszym a drugim spotkaniem narzeczeni wykonują 5 zadań w warunkach domowych.
20 stycznia narzeczeni otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest 100% OBECNOŚCI obojga Narzeczonych na spotkaniach stacjonarnych oraz realizacja 5 zadań e-learningowych.
Jeśli praca lub inne zobowiązania nie dają Państwu pewności uczestnictwa w pełnych spotkaniach w dniach 15-16 grudnia oraz 20 stycznia 2019, to prosimy o znalezienie innego kursu, lepiej dostosowanego do Państwa grafiku.
TEMATYKA
Kurs przedmałżeński prowadzony wg Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA powstał w 2010 roku w Fundacji Pomoc Rodzinie przy Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Program ten zastał zaaprobowany przez Duszpasterstwo Archidiecezji Warszawskiej i jest realizowany również w wielu parafiach na jej terenie. Program składa się z 6 sesji warsztatowych, 2 wykładów uzupełniających oraz skupienia końcowego.
15 grudnia – sesje warsztatowe: „Po co nam małżeństwo?”, „Czy my się znamy?” i „Czy to ty?”
16 grudnia – sesje warsztatowe: „Jak ja ciebie kocham?” i „Co dalej po ślubie?” oraz wykład „Odpowiedzialne rodzicielstwo” (na koniec dnia jest przewidziana również Msza Święta)
20 stycznia – sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?”, wykład „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa” oraz skupienie: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”
Kurs jest prowadzony w małych grupach. W ramach sesji narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim. Przewidziany jest również czas na modlitwę.
W ramach przygotowania do małżeństwa, narzeczeni są zobowiązani do wzięcia udziału w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te NIE ODBYWAJĄ się podczas spotkań weekendowych. Należy umówić się na nie dodatkowo, z nauczycielami naturalnych metod rozpoznawania płodności w “Centrum Rodziny”, które współpracuje z Fundacją (szczegóły podamy po zapisaniu się na listę uczestników) lub we własnej parafialnej Poradni Rodzinnej.
PROWADZĄCY
Ksiądz Jarosław Szymczak, duszpasterz małżeński i rodzinny, współautor Programu RADOŚĆ i NADZIEJA
instruktor Modelu Creightona (naprotechnologia)
oraz pary małżeńskie
ZASADY ORGANIZACYJNE
Ze względu na pracę metodą warsztatową w kursie mogą uczestniczyć wyłącznie PARY narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest podanie: imion, nazwisk i adresów mailowych obydwojga narzeczonych.
Dane Narzeczonych i adresy mailowe będą przyjmowane wyłącznie w terminie 19.11.2018 od godz. 7:00 do 8:00 Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność wpływu maili na adres Fundacji (fpr.narzeczeni@gmail.com).
Pary wpisane na listę uczestników otrzymają drogą mailową informację o przyjęciu na kurs i prośbę o wpłatę zaliczki w wysokości 100zł od pary. Po 21.11.2018 zostaną wysłane linki do formularzy – osobny dla narzeczonej i dla narzeczonego. Prosimy o indywidualne, osobiste odpowiedzi.
Niewypełnienie formularzy do 23.11.2018 spowoduje skreślenie pary z listy uczestników.
Po wypełnieniu formularzy, około 14 dni przed pierwszym spotkaniem, małżonkowie prowadzący grupy warsztatowe wysyłają do uczestników zadanie przygotowujące do udziału w kursie.
KOSZTY
Całkowity koszt udziału w Programie to 240zł od osoby. Kwota ta uwzględnia: wynajem sal, podręczniki dla uczestników, materiały warsztatowe, obiad (trzy dni) i kolację (jeden dzień), serwis napojów i przekąsek, 3 spotkania w Poradni Rodzinnej – Centrum Rodziny oraz inne koszty organizacyjne (nie uwzględnia noclegu). W razie zgłoszenia potrzeby kwota może zostać rozłożona na raty.
Przedpłaty w wysokości 50zł od osoby (100zł od pary) prosimy wpłacać na konto Fundacji Pomoc Rodzinie. Pozostałą kwotę czyli 190 zł od osoby można wpłacić na miejscu gotówką lub przelewem do dnia 13.12.2018.
Rezygnacja z udziału w kursie po 7.12.2018 oznacza brak zwrotu zaliczki, ze względu na wydatki poniesione przez Fundację związane z organizacją kursu.
Pytania i zapisy: fpr.narzeczeni@gmail.com
Dane do przelewu:
Fundacja Pomoc Rodzinie
ul. Baczyńskiego 9, 05-092 Łomianki
Nr konta: 43 1500 2022 1220 2002 2391 0000
tytułem: imiona i nazwiska narzeczonych oraz data: 15-16 grudnia 2018