Program dla Narzeczonych RADOŚĆ I NADZIEJA – edycja zdalna – wersja polskojęzyczna i anglojęzyczna

15
Mar
2021

Program dla Narzeczonych RADOŚĆ I NADZIEJA – edycja zdalna – wersja polskojęzyczna i anglojęzyczna

Łomianki

Uwaga! Zapisy trwają równolegle na edycję polskojęzyczną i anglojęzyczną. Miejsca na edycji polskojęzycznej zostały już zapełnione! 

Zapraszamy na Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA, który odbędzie się w trybie zdalnym. Spotkania zdalne rozpoczną się w marcu. Program jest skierowany do par z Archidiecezji Warszawskiej.

Po zakończeniu programu narzeczeni otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest 100% OBECNOŚCI obojga Narzeczonych na spotkaniach zdalnych oraz realizacja 5 zadań e-learningowych.

Edycja anglojęzyczna dedykowana jest parom, w których przynajmniej jedna z osób nie posługuje się językiem polskim w stopniu komunikatywnym.

TEMATYKA

Kurs przedmałżeński prowadzony wg Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA powstał w 2010 roku w Fundacji Pomoc Rodzinie przy Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Program ten zastał zaaprobowany przez Duszpasterstwo Archidiecezji Warszawskiej i jest realizowany również w wielu parafiach na jej terenie.

Tytuły sesji warsztatowych: „Po co nam małżeństwo?”, „Czy my się znamy?”,  „Czy to ty?”, „Jak ja ciebie kocham?”, „Co dalej po ślubie?”, „Dlaczego potrzebny nam Bóg?”

Kurs jest prowadzony w małych grupach. W ramach sesji narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim. Przewidziany jest również czas na modlitwę.

W ramach przygotowania do małżeństwa, narzeczeni są zobowiązani do wzięcia udziału w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te NIE ODBYWAJĄ się podczas spotkań weekendowych. Należy umówić się na nie dodatkowo, z nauczycielami naturalnych metod rozpoznawania płodności we własnej parafialnej Poradni Rodzinnej.

ZASADY ORGANIZACYJNE

Ze względu na pracę metodą warsztatową w kursie mogą uczestniczyć wyłącznie PARY narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.

REJESTRACJA

W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w zdalnej edycji Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA należy przesłać wiadomość e-mail na adres  fpr.narzeczeni@gmail.com . Wiadomość powinna zawierać następujące dane:

  • imiona i nazwiska obojga Narzeczonych
  • adresy e-mail obojga Narzeczonych
  • nr telefoniczny do kontaktu – wystarczy jeden
  • dopisek – edycja zdalna

Uwaga! Wysłanie wiadomości nie jest gwarantem wpisania na listę uczestników. Po wysłaniu wiadomości otrzymają Państwo odpowiedź zawierającą dalsze instrukcję lub informację o wyczerpaniu limitu miejsc.

KOSZTY

Całkowity koszt udziału w Programie to 200 zł od pary.

WAŻNE

Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i  NADZIEJA prowadzony jest w formie spotkań stacjonarnych. Organizacja edycji zdalnych podyktowana jest wyłącznie sytuacją pandemiczną oraz wynikającym z niej ograniczonym dostępem do kursów przedmałżeńskich.

Pytania dotyczące programu należy kierować na: fpr.narzeczeni@gmail.com

Dane do przelewu:
Fundacja Pomoc Rodzinie
ul. Baczyńskiego 9, 05-092 Łomianki
Nr konta: 43 1500 2022 1220 2002 2391 0000

Lokalizacja