FamilyCare Centers – nasze Centra Troski o Rodzinę

March 31, 2015 5:40 am

Ponieważ zainteresowanie Programem: JA+TY=MY stało sie tak duże, że przekroczyło możliwości obsłużenia wszystkich miejsc proszących o zorganizowanie warsztatów, postanowiliśmy po pierwsze podzielić obszar naszego działania na konkretne FamilyCare Centers (współpracujące z ośrodkami NaProTechnologii – FertilityCare Centers) – czyli Centra Troski o Rodzinę. Ich wykaz znajdziecie na naszej nowej stronie, która zastąpiła poprzednią, wspieraną przez archaiczny i trudny w obsłudze system.

W Polsce skupiamy się na dwóch centrach: Łomiankach i Wrocławiu. Docelowo mają to być miejsca stałej formacji i szkolenia trenerów oraz możliwości kontynuacji rozwoju dla par, które ukończyły Program 1 lub kolejne jego części. Centra także współpracują z innymi miejscami wspierającymi rodzinę (np. we Wrocławiu – w bliskim powiązaniu z Ogniskiem oraz Fundacją Evangelium Vitae – potężnym NaProcentrum oferującym szereg aktywności pro-family).

Z naszymi Centrami współpracują nowe Punkty, gdzie Programy organizowane są po raz pierwszy. Wspólną decyzją z Przełożonymi Instytutu Świętej Rodziny – każde Ognisko, czyli wspólnota rodzin, przechodzi w tym roku jako element formacji Program 1: JA+TY=MY. Stąd czytacie na naszym blogu o Programach w Katowicach, Szczecinie, Olsztynie. Kolejny Program 1 planowany jest w Poznaniu.

 

I+YOU

Tags: , ,

Categorised in: Fundacja Pomoc Rodzinie