Fr. Johnatan

March 3, 2013 9:44 am

Najpierw trochę faktów. Jesteśmy gośćmi ks. Johnatana Mitchella na jego plebani. Uczestniczy w Programie 5 par. Najstarsi mają za sobą 43 lata wspólnego życia, potem 34, 26, 25,13-“latkowie”. Jak widać, zdecydowana większość to ludzie z dużym doświadczeniem, więc prowadzenie programu to czysta przyjemność. Świetny kontakt, genialnie reagująca grupa, ogromne poczucie humoru, więc już sami nie wiemy na czym polega owo słynne angielskie.

Ale zdecydowanym bohaterem Programu jest nasz gospodarz – Fr. Johnatan, który nie tylko, że uczestniczy w całości, ale jeszcze nam gotuje, zmywa, robi kawę i herbatę i rozpieszcza na wszelkie mozliwe sposoby. Dawniej menager hotelu, niedoszły szef kuchni, zawodnik rugby i konwertyta. Jest jak Marta i Maria w jednym. Chodzi cały czas w sutannie, nawet na zakupy; przed południem wyskoczył jeszcze na szybkie uzupełnienie zapasów, które przyniósł w siatkach. Jako jedyna względnie wolna osoba, pomagam jak mogę, co daje nam znakomitą okazją do wymiany kapłańskich doświadczeń.

Dziś było i długo i bardzo intensywnie, ale niezwykle ciepło i serdecznie, co przypomina mi Program w Springfield, gdzie też większość była starszych. Jutro zakończenie. Trwajmy w modlitwie.

Fr Jay

Fr Jay nie wspomniał o tym, ale wysiłek i zmęczenie nas wszystkich są równie wielkie jak radość 🙂 -z pozdrowieniami , M i A

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak