gdzie leży Meksyk

April 29, 2013 10:24 am

Ostatni wpis ks. Kapitana “Przystani” ma swój dopisek: są nim przesyłane dla Drogich Czytelników pozdrowienia

już z podróży do Meksyku

Fr. Jay, który za chwilę będzie Padre Jota (czyt. “hota”; po hiszpańsku znaczy samo, co Fr. Jay, czyli Ojciec Jot, jak mnie tu wszyscy w skrócie nazywają, bo Jarosław i na dodatek Szymczak, to dla nich prawie nie do wypowiedzenia 😉

Wczoraj w naszej ukochanej parafii kazanie dla dzieci prowadził diakon wraz z dwoma klerykami, wszyscy ze zgromadzenia misyjnego. Przygotowywali z pomocą dzieci “misjonarza” na podróż do Ameryki Południowej, po kolei próbując znaleźć rzeczy, które będą mu potrzebne, by trafił do ludzi i mógł pełnić owocnie swoją posługę. Gdy diakon zapytał ubranego już w ponczo, kapelusz i stułę kleryka, jaki kraj w Ameryce Południowej chciałby odwiedzić, ten odparł, że marzy od dawna o wizycie w Meksyku. Tu nastąpiła konsternacja, gdzie właściwie leży Meksyk i pięknie wybrnięto, że gdzieś pośrodku obu Ameryk.

Dlatego też Redakcja postanowiła załączyć mapę, mając nadzieję, że znalazło się na niej wszystko, co do tej wyprawy potrzebne.* 

Mexico City

*Prawy dolny róg zajmuje patronka misjonarzy, Św. Teresa z Lisieux. Nie ma na mapie naszej modlitwy, ale przecież to jasne jak meksykańskie słońce, że każdy z nas może dorzucić swoje (jakże potrzebne) wsparcie.

PS. W dniu Pielgrzymki Rodzin do Kalisza łączymy się także z intencją Instytutu Świętej Rodziny o uzdrowienie z choroby nowotworowej dla ks. Darka.

m

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak, Od Redakcji