Glasgow

March 7, 2013 12:47 pm

Zanim napiszę kilka słów o konferencji, trzeba wspomnieć Fr. Johna. Kapłan najzupełniej niezwykły. Jest duszpasterzem akademickim od 14 lat i jednocześnie jeszcze proboszczem jednej z parafii. Swoje mieszkanie w Chaplaincy oddał studentom, a sam zamieszkał w maleńkim pokoju w piwnicy. Od rana do wieczora, a nawet późnej nocy, ciągle jest do dyspozycji. Gdy dziś wyjeżdżałem o 22, jeszcze rozmawiał. Jest duszą tego domu. Jego pomysłem było także zorganizowanie konferencji:

image

Studenci, ludzie dorośli, księża. Z różnych krajów i z różnych kontynentów. Jako pierwszy przemawiał Fr. James Pereiro, który “ukradł” mi początek, bo przeprosił za swój akcent. Widać nie tylko ja mam z tym problem. Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy podróż przez “Miłość i odpowiedzialność” bł. Jana Pawła II.

image

Miło było czuć, że sala słucha z ogromnym zainteresowaniem. I żywo reaguje. Zarówno skupieniem, jak i serdecznym śmiechem. Na koniec była dyskusja, która także pokazała, że temat był ważny i potrzebny.

Teraz, kiedy już po wszystkim – w sercu wielka ulga. I pora na zasłużony odpoczynek. Aż do piątku, bo w piątek już Belgia i przygotowanie do Programu 1 w Brukseli.

Dziękuję za trwanie na modlitwie przy księdzu z Polski, rzucanym to tu, to tam. Pamiętajcie proszę dalej. 🙂

Z modlitwą serdeczną,

Wasz szkocki korespondent

Fr. Jay

Tags:

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak