Godność i piękno

March 21, 2014 9:25 am

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus przypomina arcykapłanom i starszym ludu: «Kamień, który odrzucili budujący, ten stał się kamieniem węgielnym. Pan to sprawił i jest cudem w naszych oczach”. (Mt 21, 42)

Jak często to my sami jesteśmy tymi, co odrzucają kamień, który miał szansę zostać kamieniem węgielnym. Wszelkiego rodzaju myślenie: “to nie dla mnie”, “nie nadaję się do tego”, “nie ma co nawet próbować”, czy też bardziej subtelne: “to nic takiego”, “drobiazg”, “jakoś samo tak wyszło”…

Tak trudno dostrzec w sobie, że się jest Jego ukochanym dzieckiem. Może nie umieli mi tego powiedzieć moi rodzice, bo ich rodzice nie umieli tego powiedzieć swoim dzieciom, bo ich rodzice….?

Dziś się zaczyna Program 1 dla pracowników Instytutu Papieża Pawła VI w Omaha. Nie tylko dla nich, ale i u nich, w Instytucie. To odpowiedź na pomysł, żeby w jakiś sposób połączyć oba programy i naszą służbę cywilizacji miłości i życia: ten pomagający parom zmagającym się z niepłodnością (Model Creightona i NaProTechnologię) z naszym Programem, pomagającym parom rozpoznać swoją godność, piękno i bogactwo swojego małżeńskiego powołania. Tym razem weźmie udział 6 par. A ponieważ bez pomocy pary trenerskiej – wracam też do roli “trenera”.

A Was kochani proszę o serdeczną pamięć o uczestnikach

z pozdrowieniami dla Was wszystkich

Fr. Jay

 

Tags: , , , , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak