gwarancja dobrego plonu

May 21, 2014 5:00 am

“Wytrwajcie we Mnie, a Ja /będę trwał/ w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – o ile nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity.” (J 15,1-8)

Wspomnienie niedawnej naszej rodzinnej uroczystości, podczas której nasz syn przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej, ciągle wywołuje we mnie wzruszenie. I tak bardzo bym chciała, aby wytrwał przy Panu Jezusie, aby przyniósł owoc obfity.

Moje przekonanie, że tylko przez to, że na własnym przykładzie pokażę naszemu synowi, że można, że warto, że trzeba oczyszczać się, mimo że czasami niewygodnie, ciężko i wyczerpująco jakby maleje. Tym bardziej, że dość często mało skuteczna jestem. I tym bardziej, że teraz, to właśnie on, nasz syn, jest dla mnie świadectwem i zachętą do dalszej pracy. Więc oboje mamy wpływ na siebie.

No i przecież Pan Jezus mówi to nas, nie tylko do mnie – “Wytrwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was”.

Ale na nic nam też ten obopólny wpływ, gdy oboje nie będziemy współdziałać z Nim. Bez Niego przecież nic nie możemy uczynić. To jest nasza gwarancja! Bo sami nie wydamy żadnego owocu, zważywszy, że tych czynników i osób wpływających na nas jest znacznie więcej.

Dorota

Tags: , ,

Categorised in: Dorota