JA+TY równa się MY także we Wrocławiu

February 20, 2016 5:00 am

To edycja Programu, która wymagała od nas wielkiej wiary i wielkiej cierpliwości. Najpierw wymieszały się w kalendarzu Fundacji lutowe daty, potem mieliśmy tylko miesiąc na przygotowania, ale za to w pakiecie z feriami; towarzyszyło nam jednak od początku wielkie pragnienie, by Program mógł się odbyć znowu. Gdy zapisanych było już ponad 40 par, okazało się na kilka dni przed JA+TY, że chochlik w kalendarzu uczelni, która wynajmowała nam sale, nie uwzględnił innych okoliczności i mieliśmy 3 dni na znalezienie lokum na wydarzenie na prawie 100 osób, wliczając obsługę Programu.

Wielkim hartem ducha wykazał się koordynator wrocławskiego Centrum Troski o Rodzinę we Wrocławiu, Jacek, którego głos w telefonie nie przestawał się uśmiechać – i miejsce wraz z żoną Agnieszką znaleźli, gdy ja obok żarliwej modlitwy do Matki Bożej z Guadalupe zaczynałam powoli siwieć i łysieć, odfajkowując kolejne ślepe uliczki poszukiwań.

Nie było mowy o odwołaniu Programu. Dlatego że ta masa dobra, która ma się wydarzyć, jest warta wielkiego zachodu. I jest to czasem sprawa “być albo nie być” małżeństwa – czy uda się im wziąć udział w warsztatach, czy też nie. Dlatego bardzo poważnie prosimy o Waszą modlitwę, o ofiarę Waszej miłości w dni tego weekendu – w intencji par i prowadzących. Te duchowe dary mogą pomóc tym, których opuściła odwaga, a wszystkim organizatorom zapewnić tak bardzo potrzebną ochronę i wsparcie.

Dziękujemy

M

 

Tags: ,

Categorised in: Małgorzata Rybak