JA+TY=MY w Hastings – zakończenie

May 4, 2015 11:18 am

Było pięknie. Zakończenie nie chciało się zakończyć. Każdy chciał jeszcze raz wracać w swoim świadectwie do najpiękniejszych momentów Programu. Przeważały tematy dotyczące różnic, celebrowania rytuałów, trudności w obronie męża (choć tylko przed swoimi własnymi pretensjami) i wartości zadań domowych (w świadectwach trenerów).

W czasie Mszy św. służyli synowie niektórych uczestników, co sprowokowało później rozmowy o zapraszaniu na Program swoich już żonatych czy zamężnych dzieci.

Wszyscy podkreślali wartość budowania wspólnoty w oparciu o Programy. Radość, że można było przeżyć ten czas nie tylko ze swoim mężem czy żoną, ale także z innymi małżeństwami, które zna się z parafii czy ze szkoły, do której chodzą dzieci.

Hastings jest małą miejscowością, więc tym łatwiej się spotkać raz na miesiąc, żeby podtrzymywać swoją wytrwałość w odrabianiu zadań domowych i kontynuacji pracy.

Chyba wszyscy wyrazili radość, że już w listopadzie będzie szansa kontynuacji i pragnienie wybrania się do Omaha na pierwszą w USA edycję Programu 2. I żeby jakiś kapłan z diecezji nauczył się JA+TY=MY i mógł nim służyć lokalnym wspólnotom. Ale to już zostawiamy Bożej Opatrzności i modlitwie wielu.

Dziękuję wszystkim za niezwykłe wsparcie. Nasz zespół trenerski podkreślał w prywatnej rozmowie, jak było ciężko i jak wiele trudności trzeba było pokonać żeby nie poddać się zniechęceniu i jakieś wewnętrznej niemocy. Wiemy, że to dzieło pomocy rodzinom nie podoba się Złemu. Więc tym bardziej dziękuję, że tak nas niezwykle wspieraliście.

Niech świadectwa uczestników będą też i dla Was nagrodą.

Z Hastings w Nebrasce

Fr. Jay 

Pary trenerskie

IMG_4997

Cała grupa – uczestnicy i trenerzy

IMG_4988

Świadectwa uczestników cz. 1

Świadectwa uczestników – cz. 2

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak