JA+TY=MY w Meksyku

May 17, 2015 10:14 am

Kolejna edycja Programu 1 w Meksyku. Podobnie jak w Bogocie, tak i tym razem jest z nami ksiądz. Ks. Luis, choć nosi to samo imię, co nasz Gospodarz, który był z nami w Bogocie, jest z innej diecezji (jak pamietacie, samo miasto Meksyk to 8 “diecezji”, tzn. oficjalnie jedna, ale zorganizowana w 8 wikarii, zarządzanych dość samodzielnie przez biskupów pomocniczych kard. Norberto), odpowiedzialny w swoim dekanacie za duszpasterstwo małżeństw. Kapłan już starszy wiekiem i doświadczony, więc ma też i swoje własne doświadczenie pracy z małżeństwami; tym bardziej jest to cenna obecność. Uczestniczy nie tylko w wykładach, ale i w warsztatach, i widać, że temat go żywo interesuje. Nawet gdyby nie mógł samodzielnie poprowadzić Programu, byłby znakomitą pomocą dla małżeństw, które przyszły na Program i chciałby móc spotkać się z kapłanem i popracować nad rozwojem swojej relacji z kimś, kto Program zna i wie, jakie istotne elementy zostały poruszone.

Sezon deszczowy, który się właśnie w Meksyku zaczął, przegonił nas z godziny małżeńskiej z pięknego ogrodu przy kościele do sali wykładowej (największej, jaką mamy do dyspozycji), ale za to każda para uczestniczyła w ostatnim wykładzie przy swoim stoliczku, co sprzyjało na pewno atmosferze.

Sporo par przyniosło na Program swoje konflikty i nierozwiązane od dawna problemy, co stanowi zawsze trochę większe wyzwanie dla par trenerskich – proszę więc o zwiększoną modlitwę za nich i na dzień dzisiejszy, dzień zakończenia Programu.

Sam o Was zawsze serdecznie pamiętam

Z modlitwą i błogosławieństwem

Padre J. 

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak