„Jedynka“ w Łomiankach

January 18, 2015 5:46 am

Wreszcie Łomianki doczekały się swojej  edycji Programu 1: JA+TY=MY, na którą przybyło 31 par małżenskich, wspieranych przez nasz Zespół Trenerów złożony z 5 par i kilkorga wolontariuszy oraz dwoje stażystów w naszej Fundacji Pomoc Rodzinie. Całością organizacyjną zajęła się Agnieszka Rogalska (na zdjęciu), współautorka Programów i mój wieloletni współpracownik w licznych inicjatywach na rzecz małżeństwa i rodziny.

Agnieszka z właściwym sobie oddaniem sprawie zatroszczyła się o wszystko tak detalicznie, że nie zostało już prawie miejsca na przykre niespodzianki. “Prawie”, bo przecież jak wyglądałoby życie bez nich; kiedy się więc pojawiają, stają się doskonałym sprawdzianem naszej jedności i zdolności organizacyjnych. Tak jak dzisiaj z kanapkami na kolację, które trzeba było w trybie pilnym „dorobić“, w co zaangażowało się całe grono trenerskie przy niemałej radości towarzyszącej pracy.

Jak każdy Program, tak i ten, jest zaproszeniem skierowanym do bardzo wielu, na które odpowiada tylko jakaś część. Ktoś nas polecił znajomym małżonkom, bo był na Programie w Szkocji, ktoś ukończył Instytut i chciał wrócić ze współmałżonkiem do jego atmosfery i nauczania, ktoś potrzebował pomocy i tu go przysłali, a jeszcze ktoś przyszedł, bo dostał udział w Programie jako prezent od przyjaciela/przyjaciół. I choć nie wszyscy zapraszani dotarli, to przecież wierzymy w to głęboko, że to będzie początek odnowy nie tylko dla uczestników tej edycji, ale i dla wielu ich przyjaciół.

A Wam nasi kochani uczestnicy poprzednich Programów za wsparcie bardzo dziękujemy.

Ks. Jarosław

Agnieszka Rogalska i ks. Jarosław Szymczak

Tags:

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak