"Jedynka" w Opolu

January 20, 2015 5:00 am

Może nie z takim rozmachem, jak w Łomiankach i jak we Wrocławiu, raczej skromniej i w mniejszym gronie, ale równie intensywnie. Właściwie nie ma znaczenia, gdzie się Program obywa: przygotowań “przed” zawsze jest dużo; troski o to, żeby wszystko się dopięło – również wiele. Jednakże najważniejsze są pary, które zechciały pochylić się nad swoim małżeństwem. Podjęły trud, aby zadbać o swoje relacje.

Program odbył się w parafii św. Jacka w Opolu, gdzie wikariuszem jest ksiądz Krzysztof Drzewiecki i to właśnie on po raz pierwszy małżeństwom towarzyszył, nie tylko prowadząc wykłady, ale objawiając też swoje, do tej pory ukryte, talenty kulinarne i dbając jednocześnie o detale, które tworzyły wyjątkowy nastrój.

romantyczna kolacja "dla dwojga" przygotowana przez księdza Krzysztofa ;)zdjęcie(15)

Cieszymy się wraz z Mężem, że mogliśmy i my zaangażować się w to dzieło, bo była to znowu doskonała okazja, aby poznać nowe, otwarte i zaangażowane małżeństwa, a przy okazji aby treści Programu znowu sobie powtórzyć i odkryć w nich coś, nad czym na nowo się sami pochylimy, aby i nasze relacje mogły się rozwijać.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie modlitewne i nie tylko.

Chciałabym też „głos” antenowy oddać naszym parom, które wypowiedziały się tak o Programie w ankietach:

„Program godny polecenia. Umożliwia wyłapanie własnych słabości i radzenia sobie z nimi. Można popatrzeć na siebie z boku.”

„To był czas, którego największą wartością było aktywne go spędzenie razem ze współmałżonkiem. Czas, podczas którego tematy omawiane zarówno teoretycznie, jak i praktycznie, były bardzo interesujące dla obu stron i refleksjami można było od razu się podzielić na wspólnej małżeńskiej rozmowie.”

„Program bardzo potrzebny małżonkom z każdym stażem małżeńskim. Trafione zagadnienia wsparte ciekawymi warsztatami, które sprawiły mi ogromną satysfakcję. Było trochę ruchu, trochę kreatywności, trochę przemyśleń a wszystko fajnie i spójnie się układało.”

„(…) O pewnych tematach nawet dobrze znanych teoretycznie zawsze warto jest rozmawiać i przypominać sobie.”

„Jeśli chcesz, abyś był szczęśliwy w małżeństwie, aby Twój małżonek też był szczęśliwy, abyś był kochany i aby małżonek czuł się kochany, to jest to program  DLA CIEBIE I TWOJEGO MAŁŻONKA. Razem w tym samym czasie słuchacie tego samego i razem możecie podjąć wysiłek, abyście czuli się kochani, szanowani i akceptowani.”

Jeszcze raz serdecznie dziękuję,

Korespondentka z Południa, Dorota

 

Tags:

Categorised in: Dorota