kamień z napisem LOVE

August 1, 2015 5:00 am

Dałem ci kamień z wielkim LOVE
No bo kwiaty szybko schną
Jedyne co ci mogłem dać
To kamień z napisem LOVE

Takiego szlagieru słuchamy z Andrzejem przypadkowo na starusieńkim radyjku na wsi, w “Lecie z Radiem”, i spoglądamy po sobie, uśmiechaając się od ucha do ucha. Bo w niby piosenka głupia, a tak wiele w niej dystansu. I myślę sobie o darach, jakie mężczyźni i kobiety sobie nawzajem dają. Dla niego szczytowym osiągnięciem i wynikiem wielkich starań jest ten “kamień” konkretu, w dodatku najczęściej “przytachany taczką” (kto był na Programie, ten wie, o jakiej taczce mowa 🙂 ) Dla niej lepsze byłyby kwiaty, szczyt niepraktyczności (“bo szybko schną”), w kolorach, jakich on nawet nie ma w swoim słowniku poza paletą sześciu, dostępnych dla dzieci w wieku wczesnoprzedszkolnym (biały, czarny, czerwony, niebieski, zielony, żółty – kropka). Jego dary, których ona nie rozpoznaje, jej wrażliwość, która domaga się od niego cudów przeskawiwania siebie. Często jednak przecież są przyczyną małżeńskich dramatów.

Dlatego, gdy panowie dziś bardziej przy rocznicy Powstania, ja bardziej przy Programie 1 i 2 w Glasgow, ze szczególnym wsparciem dla Armina i Ani, trenerów, a na co dzień naszego fundacyjnego IT Teamu, oraz dla Znajomego Księdza z Polski.

Piosenka formacji Enej ma swój zaskakujący finał – okazało siębowiem, że kamień z napisem LOVE był ze złota. Więc “Zabrałem ci kamień z wielkim LOVE / Teraz mam milionów sto / A tobie dam, co chciałaś mieć / Te kwiaty za złotych pięć”. Męska krwawiąca ambicja i niespełnione marzenia kobiety, poza możliwością spotkania. Gdy piszę ten wpis, mąż mój Boski Andy właśnie pojechał z prawdziwą taczką do lasu nieopodal, z jakąś pilną wywózką chwastów. Zagaiłam bowiem: “Może porozmawiamy chwilę”. 🙂

Na szczęście JA+TY to przygoda na całe życie! Z pozdrowieniami ze wsi polskiej

M

Tags: , ,

Categorised in: Małgorzata Rybak