Kapłańskie spotkanie w Wisełce

September 4, 2013 5:00 am

Ledwo się skończyło szkolenie w Łomiankach, udaliśmy się do Wisełki na spotkanie z gronem kapłanów, którzy pragną zapoznać się dokładniej z naszymi Programami Rozwoju Relacji Małżeńskich, a dokładnie z Programem 1: Ja + Ty = My. 

Kapłani z Diecezji: Opole, Siedlce, Warszawa – Praga, Warszawa, Bydgoszcz, Szczecin i zakonnicy: Werbista, Klaretyn, Franciszkanin. Każdy z nich już doświadczył w swoim posługiwaniu, że nie ma ważniejszej posługi niż posługa rodzinie. Chcą się uczyć i chcą się dzielić. Jesteśmy więc razem od porannej Jutrzni po późne nocne godziny. Praca, modlitwa, rekreacja, chwile refleksji i gromki śmiech, historie dokonań i porażek. Takiego spotkania jeszcze w Wisełce nie było: prezbiterium nie jest w stanie pomieścić wszystkich celebransów, mimo ciasno ustawionych krzeseł. 

Modlitwa tak wielu rodzin modlących się w tej kaplicy przez całe wakacje przenika nas bardzo. Nie wiemy jeszcze, jakie owoce wyda to kapłańskie spotkanie, ale już teraz oddajemy każdą chwilę i trud, zmęczenie Domowników, którzy od czerwca nieustannie posługują i Łomiankowski „desant”, który przybył z pomocą w tej intencji. I Was, kochane rodziny, proszę o wsparcie – otoczcie Waszą modlitwą tych kapłanów, by ich gorliwe kapłańskie serca rozpaliły się jeszcze większą miłością do rodzin, by wyjechali stąd umocnieni i zapaleni do tej pięknej, choć trudnej posługi. 

Z pamięcią serdeczną o Was

ks. Jarosław (3 dni przed maratonem)

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak