Laikat i…

November 18, 2013 9:08 am

Matka Boża z Guadalupe przemówiła do ubogiego Indianina z narodu Azteków. Ale choć rozmawiała z nim, prosiła, żeby wszystko przekazał swojemu biskupowi. W czasie kongresu ten moment kilku prelegentów podkreślało. Nie ma nowej ewangelizacji bez ludzi świeckich. Ale też musi ona dokonywać się w jedności ze swoimi biskupami. Tego porządku Matka Boża wszędzie pilnuje. Kościół jest hierarchiczny. Co wcale nie oznacza, że ogranicza się tylko do hierarchi. Dziś dużo uwagi poświęcono na formację świeckich. Mówili o konieczności takiej właśnie formacji… świeccy. I o to prosili obecnych kardynałów i biskupów. O to, żeby nie brakowało stałej formacji świeckich. Żeby dawali im kapłanów, którzy ich będą systematycznie formować i prowadzić. Po co? Żeby w swojej misji ewangelizacyjnej nie budowali na emocjach tylko na rzetelnej wiedzy i na prawdzie.

Nasze Programy… Budowanie na prawdzie. Która także potrzebuje systematycznej pracy. Stąd nasze zadania domowe. A propos, jak Wam idzie? Nie ma przestojów? Nikt się nie „zawiesił“? Bo, jak wiadomo, same się nie zrobią… Ale za to zrobione przynoszą plon stukrotny.

Z pamięcią o Was

Padre J. 

[Od Redakcji: Obszerniejszą relację ks. Jarosława Szymczaka z Kongresu można przeczytać na stronie Gościa Niedzielnego – TU].

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak