małżeństwo od kuchni

October 6, 2013 11:31 am

Jak wielką radością jest patrzeć na 35 par zgromadzonych na sali wykładowej, zasłuchanych w wykłady “Znajomego Księdza z Polski”, co i raz to wybuchających śmiechem; kątem oka ogarniać siedzących z tyłu “trenerów”, z którymi w naszym zespole zjedliśmy już beczkę soli – uczenia się, sytuacji awaryjnych, nowych wyzwań, które pokazują, ile jeszcze nauki przed nami; jak wspaniale mieć u boku uczących-się-na-trenerów, obserwujących pracę warsztatową.

I przypomina mi się oglądany ostatnio angielski serial o domu bogatej arystokracji i gwardii ich służących. Na ostatniej płycie w dodatkach można sobie obejrzeć “the making of”. I wtedy uświadamia sobie człowiek, że za budową każdego planu, projektem każdego kapelusza uzupełniającego garderobę, za dosłownie każdym bibelotem, jest sztab ludzi, których nigdy nie poznamy – konsultantów, projektantów, rzemieślników. Podobnie “JA+TY=MY” we Wrocławiu odbywa się dzięki cichej i ogromnej ofiarności tak wielu osób, którzy poświęcili swój czas i talenty dla dobra Programu. Dlatego, że doświadczyli usprawnienia wzajemnych relacji  – i chcą się tą radością podzielić.

I pokazać, że o małżeństwo warto zawalczyć, by móc doświadczać mocy wpisanej w tę wyjątkową relację – której potrzeba trochę więcej kompetencji, trochę więcej uwagi, trochę więcej czasu, by mogła być dla nas liną ratunkową przeciw niepokojom współczesności.

Dziękujemy serdecznie Czytelnikom za modlitwę. Wasza pamięć bardzo wpisuje się w ukryty wysiłek stojący za tym Programem.

Z pozdrowieniami z Wrocławia

M

Tags: ,

Categorised in: Małgorzata Rybak