Meksyk

April 30, 2013 10:02 am

Po krótkiej podróży na lotnisko z domu Audrey i Brada i krótkim locie z St. Louis do Chicago, teraz przeszło czterogodzinny lot do Meksyku. To już drugi raz (poprzednio w 2009 r.) wybieram się do tego kraju, gdzie podobnie jak w naszej Ojczyźnie króluje Matka Boża. Patronka Ameryki.

Tym razem powodem podróży jest spotkanie z małżeństwami i realizacja naszego Programu Ja +Ty =My. Po raz pierwszy w kraju Ameryki łacińskiej. Co oznacza, że może być inaczej niż w Niemczech, niż w Anglii, inaczej niż w USA. Na czym to inaczej może polegać, mogę się tylko domyślać.

Wiele spokoju wnosi do tej podróży data jej rozpoczęcia: 29 kwietnia. Dla nas data bardzo ważna: wyzwolenie z Dachau naszego Założyciela ks. Abp. Kazimierza Majdańskiego (1945), powstanie naszego Instytutu/Wydziału Studiów nad Rodziną (1975), śmierć Założyciela (2007)… Wczoraj odbyła się pielgrzymka wdzięczności do Kalisza, gdzie króluje św. Józef, głowa Najświętszej Rodziny.

Z pewną nieśmiałością próbuję myśleć o tej podróży jako kontynuacji tej historii rozpoczętej w Dachau. Gdyby nie ona, nie byłoby mojego powołania i nie byłoby tego Programu, który jest owocem naszego charyzmatu. Choć towarzyszy tej podróży wiele pytań i niepewności, ostatecznie w sercu jest pokój i radość. Nie jestem sam.

Dios los bendiga

Padre Jota

GuadalupeZ wizytą u Matki Bożej z Guadalupe

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak