międzynarodowy Program 3: NASZA RODZINA + SPOŁECZEŃSTWO

June 13, 2015 10:34 am

Jest to okazja bardzo szczęśliwa – dla wielu par, dla Wrocławia, który został gospodarzem wydarzenia (wielkie słowa uznania dla Danusi, która spinała organizację do detali takich jak specyfiki na komary), ale także i dla mnie, która przy okazji Programu 3 mogę w końcu spotkać ludzi, których od lat znałam tylko z korespondencji w ramach zadań biura zagranicznego Fundacji. Zobaczenie jako “żywych ludzi” przyjaciół z Meksyku, którzy przebyli 11 tysięcy kilometrów po to, by być z nami, to bardzo ubogacający moment. I już po pierwszym warsztacie – na temat “Kultury zapraszanej do domu” widać, że problemy i wyzwania związane z przewrotem technologicznym naszego wieku są podobne pod każdą szerokością geograficzną.

Równolegle toczy się Program dla dwóch grup: polskiej i anglojęzycznej. Choć w grupie polskiej są przybysze i z Warszawy, i z Belgii, a w grupie anglojęzycznej nasi specjaliści IT w Fundacji – Polacy ze Szkocji. Ta mieszanina narodowości – Polska, Meksyk, Wenezuela, Kolumbia – daje ogromny potencjał wymiany doświadczeń. Wielką też radością prywatnie dla mnie  jest widzieć, jak Programy rozpalają serca ludzi i stają się treścią życia dla par w tylu miejscach. Razem tworzymy, jak mawia Beatriz Gonzalez z Mexico City, “a global parish” – globalną parafię.

Program w wersji double to wyzwanie dla ks. Jarka/Fr. Jay/Padre Jay, który prowadzi konferencję za konferencją, zmieniając tylko język wykładowy.  Wyzwanie także dla małego PJ’a (czyt: Pi Dżeja), naszego z Andrzejem synka, który po raz pierwszy w swoim czteromiesięcznym życiu wciela się w rolę trenera warsztatów. 🙂 Grupą polską opiekują się Dosia (autorka wpisów na niniejszym blogu) i Jarek, ale w pomoc przy obsłudze Programu zaangażowanych jest dużo więcej osób. Mamy też ze sobą znanego filmowca, Mateusza Budnika, którego materiał przygotowany z P3 mamy nadzieję pokazać wkrótce na blogu.

Prosimy Was o Wasze wsparcie, o modlitwę, o aktywne towarzyszenie jako cząstka naszej “global parish”. W jedności siła. 🙂 Choćby najbardziej ukryte modlitwy i ofiarowane akty miłości będą dla nas tutaj wielką pomocą.

M

P3PL

Tags: , ,

Categorised in: Małgorzata Rybak