Mikro-dzień skupienia w Mons

June 1, 2015 5:00 am

Mons to mała miejscowość (91.000 mieszkańców) w Belgii, gdzie znajduje się SHAPE (Supreme Headquater Allied Powers Europe). Na prośbę ks. Mariusza, kapelana tutejszej społeczności wojskowej (90 rodzin wojskowych i 50 rodzin cywilnych), pod jego nieobecność odprawiłem Mszę św. i wygłosiłem dłuugą homilię.

Po Mszy św. zebrała się nas gromadka rodzin, które uczestniczyły w Programie 1 już prawie cztery miesiące temu (6-7 lutego). Byli Włosi, Francuzi i Polacy. I opowiadali niesamowite rzeczy o radości odkrywania siebie przez zadania domowe, o wymyślonych nowych strategiach, o nowych rytuałach, o listach pisanych do siebie, ile razy mąż jedzie w podróż służbową, i o radości z wychodzenia razem na randki.

Francuska para bardzo prosiła o planowanie Programu we Francji, bo mają wielu znajomych, których chcieliby zaprosić. Obiecali, że będą się modlić i szukać księdza, który chciałby poznać Program i się go nauczyć. Zobaczymy, co na to Opatrzność, bo po ludzku to już nie ma kiedy. Weekendów brak.

Z pamięcią o wszystkich absolwentach naszych Programów

Père Jarek

 

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak