Minął pierwszy dzień Programu 1

November 23, 2014 10:11 am

Wszyscy wiemy, jak intensywny jest to Program. A jeszcze w środę wisiała nade mną groźba, że trzeba będzie poprowadzić także i część warsztatową, bo termin Programu wypadł w najgorszym (prawie) czasie: w weekend przed Świętem Dziękczynienia. Nie ma w USA nic większego od tego święta. To czas, kiedy spotykają się całe rodziny, dzieci odwiedzają swoich rodziców i każdy, kto tylko może, jedzie żeby się zobaczyć z najbliższymi. Niektórzy już zaczynają od tej niedzieli. Jedynym gorszym czasem na zorganizowanie Programu byłby następny weekend. Nikt normalny by na niego nie przyszedł. Ale gorączka tego czasu już się przeniosła na tę sobotę i niedzielę i tylko wyjątkowym poświęceniem można tłumaczyć fakt, że znalazły się aż dwie pary gotowe do prowadzenia. Przy czym jedna para zdecydowała się pomóc czwartek rano, a druga dopiero w piątek rano.

Dla nas, prowadzących, Program więc zaczął się już w piątek wieczorem. Od godziny 19 do 22 przygotowywaliśmy miejsce i siebie do prowadzenia Programu. Miejsce to samo – szkoła przy parafii, gdzie się odbyła większość Programów w Omaha – więc było łatwiej, bo już wszystko wiadome. Trochę trudniej, gdy chodzi o przygotowanie do warsztatów, bo trzeba jeszcze raz przejść przez wszystkie elementy.

Sobota skończyła się po 14 godzinach aktywności. Ale choć wszyscy czujemy się jakby przejechał po nas walec, to dominuje radość.

Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze na dziś, na niedzielę.

Z serdeczną wdzięcznością za pamięć o nas w modlitwie

ks. Jarosław

IMG_3863 November

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak