MP3

June 5, 2014 5:00 am

Lubię treści obrazowe. Ostatnio dowiedziałem się, że jesteśmy społeczeństwem MP3 (Trzy)*. „Nie chodzę ze słuchawkami, więc to nie o mnie” – myślę sobie. M – mikrofala. Wszystko trzeba załatwić szybko, brak cierpliwości, czasu. P – pampers. Coś jednorazowego, używamy i wyrzucamy. Brak wytrwałości, wierności. T – tabletka. Gdy coś boli, to jak najszybciej się tego pozbyć. Gdy coś nieprzyjemnego przeżywamy, jakieś trudności, to także jak najszybciej obejść to, uciec, byle jak najdalej.  Brak ofiarności.

Przemyślałem i doszedłem do wniosku, że to już trochę o mnie. Życie naprawdę wydaje się chcieć biec coraz szybciej niezależnie od mojej woli. Bardzo trudno przychodzi się temu oprzeć. Pojawia się stały brak czasu tak na sprawy typowo ziemskie, jak i trochę „głębsze”. Nie ma także czasu dawanego drugiemu człowiekowi, by mógł stać się lepszym. Przecież on już powinien się poprawić!

I to, o czym często zapominam. Dla siebie samego także należy się trochę cierpliwości. Z wielu spraw nie uda nam się wyjść w ciągu paru dni, niestety. Gdy przychodzą trudne momenty, sprawy (a ostatnio jakby zechciały stać się stałymi domownikami mojego życia), często szukam sposobu „na już”, by się ich pozbyć. Doświadczyłem nieraz jednak, że Bogu nie chodzi o to, jak szybko sobie z nimi poradzę, tylko jak je przeżyję w pochyleniu nad sobą i nad tym, co mają zmienić w mej osobie.

Nie odnajduję się póki co w „pampersie”. Może jeszcze nie przejrzałem? 🙂

Michał

*z konferencji ks. Artura Ważnego

Tags:

Categorised in: Michał