My plus rodzina – odsłona trzecia i ostatnia

January 26, 2015 12:47 pm

W Programie uczestniczyło 12 par. Część z nich była na „Jedynce“ wiele lat temu. I mimo tego, że ukończyli teraz „Dwójkę“ deklarowali, że chcą wrócić jeszcze raz do Programu 1, widząc w nim bardzo solidny fundament ich życia małżeńskiego, do którego powinno się co kilka lat powracać. Wiele razy mieliśmy w czasie Programów takie pary, które wracały do JA+TY=MY po kilku latach, chcąc nie tylko utrwalić sobie postawy tego Programu, ale także dać się na nowo zainspirować.

Gościem całego Programu był ks. Stanisław Krzyżanowski, który gościł nasze Programy u siebie w ośrodku w Trzęsaczu, wziął udział w szkoleniu zorganizowanym dla księży, którzy chcieliby prowadzić Programy, i w czasie ostatnich wakacji poprowadził „Jedynkę“ sam po raz pierwszy, wspierany przez pary trenerskie z Chojnic i Warszawy. Swoją pogodą, radością życia, optymizmem i ogromną delikatnością bardzo ubogacił cały Program. Już nie mówiąc o tym, że ledwo dojechał do Łomianek, od razu zabrał się do pomocy przy przygotowaniach. Dołączył też do Programu nasz ks. Darek Krawczyk, Przełożony Genralny Instytutu Świetej Rodziny, który systematycznie zapoznaje się Programami.

Nasze spotkanie podsumowujące przedłużyło się o blisko godzinę. Było to jakąś miarą tego, jak dobrze nam być razem, jak chętnie dzielimy się tym, co się w nas dokonało i tym, co pragniemy zanieść innym.

Mamy wszyscy za co dziękować. Jesteśmy świadkami szczególnej opieki Świętej Rodziny, która nieustannie troszczy się o wszystkich swoich imienników – rodziny.

I ja dziękuję Wam jeszcze raz za wszelkie wsparcie, dobre słowa i modlitwy, jakie płynęły w naszą stronę. Bóg zapłać.

Z pamięcią serdeczną o wszystkich „Absolwentach“ Programów

Ks. Jarosław

P1090658

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak