Nagroda podczas Warszawskich Targów Książki

May 20, 2016 12:05 am

Dziś o godz. 16:00 w sali konferencyjnej “Londyn” w kompleksie Stadionu Narodowego, odbierzemy podczas Warszawskich Targów Książki nagrodę serwisu Granice.pl w kategorii “w świetle wiary-poradniki”, którą wywalczyli dla nas internauci. Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom i sympatykom. Będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli zechcecie podzielić z nami uroczysty moment oficjalnego wyróżnienia.

A ponieważ w tym tygodniu, podobnie jak i w przyszłym, piszemy na blogu w klimacie Tematu 2: “Szacunek i akceptacja odmienności”, podzielę się refleksją, że bez tego nie byłoby także tej książki – bo praca nad nią wydobyła takie mnóstwo różnic między jej autorami, że czasami wydawało się, że nie zdołamy dotrzeć do wydania nakładem, a przynajmniej nie o zdrowych zmysłach :). Z drugiej strony, gdyby nie różnice, książka nie byłaby tym, czym jest – bogactwem odkryć podczas jej pisania, wielością perspektyw i uzupełniających się narracji.

I kiedy wydaje się, że pewne sytuacje w małżeństwie, rodzinie czy w zespole ludzi, z którymi pracujemy, są nie do przezwyciężenia, przychodzi refleksja, że trzeba otworzyć w sobie szeroko drzwi na inność drugiego. Z zaciekawieniem ją przyjąć, a z czasem ukaże się jej bogactwo – coś, co per saldo pomnoży niezwykle nasz duchowy kapitał.

m

prezentacja_raz

Nagrodzone książki są zaprezentowane na stronie plebiscytu  oraz w tekście podsumowującym plebiscyt.

Tags:

Categorised in: Małgorzata Rybak