Uścisk

September 4, 2014 5:00 am

Wakacje minęły. Pamięć tego, co się w trakcie nich „działo” trwa. Odwiedziliśmy, czy też spotkaliśmy wiele ludzi. Dziś o jednych z nich.

W trakcie jednych z wakacyjnych odwiedzin, dzień zakończył się romantycznym dla naszych znajomych spacerem we dwoje. Całkiem przypadkiem zostali zauważeni  z daleka przez  ich córkę, siedemnastolatkę. Radość,  jaką sprawił jej ten widok, odczułem bardzo wyraźnie za sprawą pełnego radości uścisku. Gdy dwa lata temu przeprowadzała się z rodzicami z naprawdę bardzo ciasnego mieszkania do jednorodzinnego domku, radość przecież była, lecz nie aż tak euforyczna.

Sytuacja ta skłoniła mnie do refleksji. Jak łatwo zaspokajając codzienne ważne potrzeby naszych dzieci zapominam, co dla nich jest najważniejsze. To, że tata bardzo kocha mamę, a mama tatę. Wtedy przydzielony własny pokój, kupiona upragniona rzecz, spełnione jakieś marzenie, czy sprawiona drobna przyjemność są jakby zakorzenione w fundamencie,  jakim jest miłość rodziców. Gdy jej brak, to nawet najwspanialszym podarunkom jakby czegoś brakowało, jakby były zawieszone w próżni.

Nie tylko małe dzieci cieszą się, gdy ich rodzice się przytulają. Siedemnastolatki także 🙂

Michał

Tags: , ,

Categorised in: Michał