NaPro znowu w Łomiankach

February 10, 2013 5:27 pm

Od czwartku Łomianki na nowo stają się europejskim centrum NaProTechnologii.

Najpierw przyjechała ekipa z Omaha. Od poniedziałku trwały przygotowania sal, potrzebnego wyposażenia, miejsc na indywidualne spotkania z instruktorami i sprawdzenie całego sprzętu. W czwartek zaczęła się praca z edukatorami modelu Creightona. Studenci z Afryki, Chorwacji, Irlandii i Polski. To najbardziej zaawansowani – ci, którzy będą mieli uprawnienia do prowadzenia szkoleń dla instruktorów. To już naprawdę wyższa szkoła jazdy.

W sobotę zaczęli zajęcia ci, którzy zetknęli się z Modelem Creightona w innych miejscach niż Omaha i Łomianki. Mamy studentów z Francji, Anglii, Szkocji, Litwy i oczywiście z Polski. Dziś, w niedzielę, dojadą uczestnicy szkolenia we wrześniu – głównie lekarze, a od poniedziałku wszyscy pozostali. W sumie 12 krajów, blisko 120 osób.

Dla nas to nie tylko wyzwanie o charakterze logistycznym, ale nade wszystko przeżycie czegoś wyjątkowego: spotkanie ludzi z różnych krajów, różnych zawodów i powołań, ale połączonych pragnieniem służenia parom małżeńskim i osobom, które pragną realizować swoje powołanie do rodzicielstwa w zgodzie z Bożym planem. Jest to więc nie tylko czas intensywnego studium, ale i wielkiej modlitwy. Cudownie było patrzeć i słuchać jak w tylu różnych językach płynie modlitwa Ojcze nasz, jak łączy nas ta sama wiara i ta sama liturgia. Choć odpowiedzi na wezwania kapłana w czasie Mszy św. płynęły w różnych językach, potwierdzały tylko jedność i powszechność liturgii. Za każdym z tu obecnych kryje się już tak wiele wcześniejszych spotkań z parami małżeńskimi. Są tu, by jeszcze lepiej pomagać. Teraz nasz czas na to, żeby im pomagać i ich wspierać.

Z samego centrum

świadek naoczny

ks. Jarosław

Tags:

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak