Narzeczeni w Łomiankach

August 13, 2016 5:00 am

Dziś przyjeżdżają do nas narzeczeni na zakończenie swojego wielotygodniowego, bardzo intensywnego Programu „Radość i Nadzieja”, który ma ich przygotować na spotkanie z Panem Jezusem i Kościołem w Sakramencie Małżeństwa.

Każdy z małżonków może sobie od razu przypomnieć swój „kurs przedmałżeński”. Niektóre tak wspaniałe, że do dziś się pamięta historie i nauki z tamtego czasu, inne trochę mniej. Absolwenci naszych Programów wiedzą, ile rzetelnej wiedzy, podanej w odpowiednim czasie, pozwoliłoby uniknąć późniejszych niepokojów czy choćby konfliktów.

Myślimy o niebezpieczeństwie kompromisów, które cichaczem wciskają się do naszych domów, o pielęgnowaniu przez lata swojej (przepięknej przecież) idealistycznej wizji dla swojego współmałżonka/współmałżonki, którego lata nasze ciężkiej pracy jednak nie potrafiły przekonać, ze byłoby dla niego lepiej, gdyby ją przyjął za własną. 😉

Prosimy Was o wsparcie dla naszego Zespołu i dla naszych Narzeczonych. Nie nikomu z nas nie zabraknie dobrego słowa dla nich.

Z pamięcią o wszystkich

(choć najszególniej i najserdeczniej o tych, co w drodze na P5)

ks. Jarosław

Tags:

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak