Nasz Program dla Narzeczonych – darem dla Archidiecezji Warszawskiej

March 4, 2016 8:10 am

W styczniu 2016 roku mija 6 lat od pierwszej edycji Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA. Jego cechy szczególne to: krótkie wykłady, rozbudowane warsztaty, dialog w parach oraz możliwość wglądu w doświadczenie małżonków, którzy nie zmęczyli się swoim małżeństwem 🙂 Najczęstsze opinie o nim: zaskakujący, praktyczny i… “chcemy kontynuować”.

W 2013 roku Program został zaakceptowany i wyróżniony w Archidiecezji Warszawskiej. Od tego czasu, we współpracy z Archidiecezją, szkolimy  pary małżeńskie, które – wraz z kapłanami – prowadzą później Program dla Narzeczonych w swoich parafiach. Cykle szkoleń prowadzone są przez Agnieszkę i Mariusza Rogalskich, Antoninę i Jacka Gosów, zaś z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin – także przed Beatę Chojnacką i ks. Dominika Koperskiego. Dzięki wielkiej pracy Agnieszki Rogalskiej opracowany został dla Archidiecezji podręcznik metodyczny dla par prowadzących oraz nowa książka dla uczestników kursu, zaś w przygotowaniu jest książka dla kapłanów.

W grudniu 2015 roku JE Kard. Kazimierz Nycz ogłosił nowe zasady prowadzenia kursów przedmałżeńskich w Archidiecezji Warszawskiej, opracowane w oparciu o treści i metodykę naszego Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA. Dzielimy się z Wami tą radością z nadzieją, że zainspirujemy wiele kolejnych małżeństw – i to już na starcie 🙂

Zobacz cały newsletter TU

Radość i Nadzieja FPR

Tags: ,

Categorised in: Fundacja Pomoc Rodzinie